18 Yaşındaki Abdullah Günden Güne Eriyor! 30 Kiloya Düştü!

18 Yaşındaki Abdullah Günden Güne Eriyor! 30 Kiloya Düştü!

Suriye’deki savaşta yara alan ve engelli konumuna düşen Abdullah, günden güne erimeye devam ediyor. Kafasına gelen şarapnel parçaları, hayatının perişan etti. Her geçen gün büyük kiloları vermeye devam ediyor.

 

Suriye’deki savaşta yara alan ve engelli konumuna düşen Abdullah, günden güne erimeye devam ediyor. Kafasına gelen şarapnel parçaları, hayatının perişan etti. Her geçen gün büyük kiloları vermeye devam ediyor.

 

Suriye’deki savaşta hayatı karartılan on binlerce gençten birisi de Abdullah oldu. Genç çocuk henüz 18 yaşındayken yaşadığı şehre saldırı gerçekleşti. Bu saldırıdaki bombalardan kaynaklı kafasına şarapnel parçası geldi ve oldukça zorlu bir sürece girdi.

2.png

Humuslu Abdullah, Suriye’deki iç savaşta Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları sonucunda yaşamı kararan yüz binlerce insan birisi. Hafif zihinsel engelli olarak hayata gözlerini açan Abdullah, gerçekleşen savaşta aldığı yaralarla birlikte fiziksel engeli de oluştu. Şu an hem fiziksel hem de zihinsel engelli durumuna düştü.

Hayatta Kalmaya Çalışıyor

Abdullah’ın ağabeyi ise savaşta hayatını kaybetti. Ailesi 2018 yılında ülkenin kuzeyine göç ederek önce İdlib, ardından da Bab ilçesine yerleşmeye çalıştı. Saldırıdan kaynaklı olarak yürüme, konuşma gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelen Abdullah, sıvıyla hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Abdullah’ın babası Sadettin Ebu El – Humsi ise her gün eriyen oğluna gözü gibi bakmaya çalışıyor.

Ailenin ekonomik koşulları ise oldukça kötü. Abdullah uzman bireyler tarafından tedavi altına alınmaması ve gerekli yaşam koşullarının hazırlanmaması durumunda oldukça zarar görecek. Ailesi Abdullah’a yardımcı olmak istiyor fakat ellerinden bir şey gelmiyo​​​​​​​r. Bu yüzden yardımsever insanlardan tedavi için yardım bekliyor.

​​​​​​​4.png​​​​​​​

Abdullah’ın babası Abu El – Humsi rejim ve destekçilerin yaptığı saldırılardan kaynaklı evlerinden ayrılırken bombanın patladığını ve şarapnel parçasının oğluna geldiği belirtti ve şunları ekledi, ‘’Söz konusu saldırılar sırasında oğlum kafasına oldukça sert bir darbe aldı. Bu darbeden sonra kötüye giden sağlık durumu çok daha hızlı kötüye gitti. Sonrasından da fiziksel sakatlık da yaşandı’’ dedi.

30 Kiloya Kadar Düştü

Abdullah şu an için herhangi bir yemek yiyebilme fonksiyonlarını kullanamıyor. Bundan kaynaklı da ailesi sıvıyla besliyor. Abdullah’ın sürekli sıvı alması ve vücudunun yeterince ihtiyaçlarını karşılayamamasından kaynaklı olarak 30 kiloya kadar düştü. Daha fazla kilo kaybetmesi durumunda nefes alıp, verme gibi daha da hayati fonskiyonlarını kaybedebilir.

Dünya engelliler gününde yardım isteyen Abdullah yaşamak istiyor. Abdullah için uygulanabilecek çeşitli tedavi yöntemleri bulunabiliyor. Ailenin hiç değilse ekonomik koşullarının sağlanması, Abdullah için daha mümkün ve konforlu bir hayat sunulacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.