1100 TL‘lik yardım başvurusu nasıl yapılır? 2021 pamdemi başvuru sonucu nasıl sorgulanır?

Bugünlerde en çok araştırılan konular arasında Pandemi yardım parası var. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı pandemi sürecinde tam kapanma olduğu için ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1100 TL yardım yapılacağını duyurmuştu. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan

Bugünlerde en çok araştırılan konular arasında Pandemi yardım parası var. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı pandemi sürecinde tam kapanma olduğu için ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1100 TL yardım yapılacağını duyurmuştu. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan ‘nın bahsettiği 1100 Tl ‘lik yardım parası nasıl alınır? Başvuru yapacak kişilerde ne gibi şartlar aranmaktadır?

screenshot-139.jpg

Bayram öncesi bildirilen 3 haftalık tam kapanma sürecinde binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa 1100 TL ‘lik destek yapılmaktadır. Pandemi sürecinden dolayı halkın zor durumda kalmamasını sağlamak amacı ile vatandaşlara devletimiz tarafından yardımlar devam ediyor. Başvurular e – devlet üzerinden yapılmaktadır. Yapılan bu başvuruların sonuçlarını halk merakla beklemektedir. Başvuru yapan vatandaşlar, e devlet üzerinden yaptığı başvurunun sonuç ekranını aramaktadır.

Sosyal yardım için verilen 1100 TL destek parasının başvuru şartları nelerdir?

  • Sosyal yardım için verilecek 1100 TL ‘nin başvuru süreci e devlet üzerinden yapılacak.
  • Yardım yapılacağını zaman kişiler değil haneler baz alınacak.
  • Bir aileden bir çok kişi başvuru yapması durumunda bir kişi değerlendirilmeye alınacak.
  • Başvuru yapan kişinin ailesinde aşağıda ifade edilen özellikler olduğu durumda başvurular kapsam dışı olacaktır.

Pandemi sürecinde verilen Faz 1 ve Faz 2 kapsamında 1000 TL ‘lik yardım parasından faydalanmamış olmamalılar, bazı kamu işçileri, bazı memurlar, Sosyal Güvenlik Kurumu ‘ndan geliri olmamalı (emekli vatandaşlar), İŞKUR ödeneği alanlar, KÇÖ ‘nden yardım alanlar.

1100 TL ‘lik Pandemi yardım parasına nasıl başvuru yapılır?

screenshot-141.jpg

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yanık, “Daha önce Sosyal Destek Programımızın başvurusu e devlet üzerinden yapılmıştı. Bir önceki yardım başvurusunda ihtiyaç sahibi aileler belirlenmişti. 2 milyondan fazla ihtiyaç sahibi aileye 1100 Türk Lira ‘lık ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' için yardım ödeneği yapacağız.” Kelimelerini söyleyerek nasıl başvuru yapılacağını açıkladı. Başvuru yapacak kişilerin e devlet şifresi alması ve başvurularını e devlet üzerinden yapması gerekmektedir. TC kimlik numarasının son rakamına göre başvuru günleri belirlenmektedir.

TC Kimlik Numarasının son rakamına göre;

screenshot-140.jpg

8- Cuma

6- Perşembe

4- Çarşamba

2- Salı

0-Pazartesi günleri başvuru yapabilecekler.

Pazar ve cumartesi günü herkes başvuru yapabilecekler ve bu konuda kısıtlama yapılmamaktadır. Hafta sonu bütün vatandaşlar başvuru yapabilecektir.