1000 TL ‘lik yardımda Yeni Düzenleme Yapıldı! Herkes Sonunda Memnun Oldu

Gölbaşı Belediye Başkanı olan Ramazan Şimşek, ilçesinde ikamet eden 1.500 vatandaşına bayramdan önce bin TL ‘lik yardım yaptıklarını belirtti. Ramazan Şimşek, “Başvuru yapan bütün esnaflara seçme yapmadan yardımda bulunduk. Dükkanını kapatan bütün esnafın

Gölbaşı Belediye Başkanı olan Ramazan Şimşek, ilçesinde ikamet eden 1.500 vatandaşına bayramdan önce bin TL ‘lik yardım yaptıklarını belirtti. Ramazan Şimşek, “Başvuru yapan bütün esnaflara seçme yapmadan yardımda bulunduk. Dükkanını kapatan bütün esnafın yüzünü güldürdü”dedi.

Ramazan Şimşek, Pandemi sürecinde kapanmalardan dolayı dara düşen vatandaşlara, ilçede bulunan esnaflara bin TL ‘lik yardım yapıldı. Bu yardımdan faydalanmak için 1.500 esnaf başvuru yaptı ve bu yardım arife günü hesaplarına yansıdı. Ramazan Şimşek, hiçbir ayrım olmaksızın başvuruda bulunan bütün esnaf halkına yardımda bulunduklarını söyledi ve şu bilgileri de ekledi:

Başvuru yapan bütün vatandaşların faydalanmasını amaçladık

screenshot-16.jpg

“Korona virüs salgını başladığından beri risk altında olan bütün halka, iş yerinden olanlara, sağlık personellerine ve yardıma muhtaç vatandaşlara daima destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu kötü zamanda yardıma muhtaç hiçbir vatandaşımızı göz ardı etmedim, etmeyeceğiz de. Projelerden feragat ederiz ama hakkımızdan asla feragat etmeyiz. Belediye meclisimizce toplandık ve 1000 TL yardım yapma kararı aldık. Durumu iyi olsun olmasın bütün vatandaşların faydalanmasını amaçladık.

Hiçbir ayrım yapılmadan yardım yapıldı

screenshot-15.jpg

Kriterlerimiz şunlardı; Gölbaşı esnafı olmak, esnaf kaydı olması ve vergi mükellefi olması idi.

İnternet adresimiz üzerinden başvuru formu hazırladık. 1.500 esnaf yardım için başvuruda bulundu. Ayrım yapılmadan arife günü yardım parası hesaplarına yatırıldı. Zorda olsa iş yapmayan esnafın yüzünü güldürdü. Bu kötü zamanda bizimde katkımız olsun istedik. Meclis’imize teşekkürlerimizi sunuyorum.

Daima esnafımızın arkasındayız

Her zaman esnaflarıma misafir olur ve dertlerimi dinlerim. Esnaflar bizim vazgeçilmezimiz. Onların ekmek tekneleri kapalı iken bu zor süreçte yaşanılanları göz ardı edemeyiz. Esnafımız için elimizden ne geliyorsa onu yapmaya hazırız. Daima esnafımızın arkasında olacağız. Allah’ın izni ile bu zor zamanları hep birlikte aşacağız.”

Sanatçı halkımız da faydalandı

screenshot-17.jpg

Destekten sanatçıların da faydalandığını söyleyen Bakan Ramazan Şimşek, “Sanatçılarımızı da bu başvuru ya dahil ettik. Sanatçılarımızı da bu kötü zamanda unutmadık. İletişime geçip teşekkürlerini sundular. Bütün halkımıza yardım ettik” dedi.

Çok güzel dönüşler yapıldı

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Yardım paraları esnafımızın hesabına yansıyınca çok güzel geri dönüşler yaptılar. Tek tek arayıp güzel dileklerini ilettiler. Bizlerde şimdiye kadar ilçemize yaptıkları katkıdan dolayı teşekkürlerimizi ilettik” ifadesini kullandı.