1 Ocak 2021 Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları Duyuruldu! Ev, İhtiyaç ve Taşıt Kredisinde Son Durum

1 Ocak 2021 Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları Duyuruldu! Ev, İhtiyaç ve Taşıt Kredisinde Son Durum

Yeni yıla girdikten sonra 1 Ocak 2021 tarihli güncel kredi faiz oranları merak ediliyor. Peki bankaların vermiş olduğu ihtiyaç, ev ve taşıt kredilerinde son durum nedir? Yüzde kaç faiz oranı verilmekte?

Yeni yıla girdikten sonra bankaların kredi faiz oranlarında bir değişiklik yaşanacak mı merak konusu oldu. Özellikle de 2021 yılının ilk aylarında gerek araba ve gerekse konut satın almak isteyenlerin ilk takip ettiği şey bankaların güncel kredi kampanyaları. Ancak devlet ve özel bankaların kampanyalarında özellikle etkili olan şey Merkez Bankası'nın belirlediği faiz yüzdesi oluyor. Faiz yüzdesi son açıklamada arttırılmıştı. Ancak bir sonraki toplantıda faiz için nasıl bir açıklama yapılacak bilinmiyor. Olası bir faiz düşürme açıklamasından sonra kredi kampanyaları da bundan etkilenecek. İhtiyaç, araba, ve ev kredisi çekmek isteyenler için hazırladığımız bankaların güncel faiz oranlarını rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Hangi banka ne kadar faiz oranı ve vade sunuyor? 2021 yılından en güncel kampanyalar...

2021 Yılında Bankaların Verdiği Kredi Faiz Oranları

2021 yılına girdik ve bankaların verdikleri kredilere yönelik yeni bir açıklama ve güncelleme yapması bekleniyor. Geçen yıl maddi açıdan oldukça zor geçti ve bankalar vatandaşın imdadına yetişti. Düşük faiz oranlarıyla yeni kredi kampanyaları sundu ve ilk 6 ay ertelemeli kredi çekilmesine fırsat tanıdı. Devlet ve banka seferberliği sayesinde milyonlarca vatandaş maddi sıkıntılardan bir süreliğine kurtuldu. Ancak zaman ilerledi ve 6 ay doldu. Şimdi vatandaş kredileri nasıl ödeyeceğini düşünürken çeşitli ertelemelerin yapılıp yapılmayacağını da araştırıyor. Bir yandan da gittikçe pahalılaşan piyasadan bir an önce ev ve araba satın almak isteyenler kredi kampanyalarını araştırıyor. Fiyatların yeni yılda düşeceğine inanmayan vatandaşlar elini çabuk tutmak istiyor.

1 Ocak 2021 Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları

Ev satın almak isteyenler konut kredisini 1.65 oranla çekebilir. Tüketici ve Taşıt kredisi ise 1.75 faiz oranıyla çekilebiliyor.

1 Ocak 2021 Halkbank Kredi Faiz Oranları

İhtiyaç ve taşıt kredisi için 1.77 faiz oranı, konut kredisinde rekor gibi 1.52 faiz oranı ile kredi çekebilirsiniz.

1 Ocak 2021 Vakıfbank İhtiyaç Taşıt Konut Kredi Faiz Oranları

Vakıfbank'ın yeni kampanyası ile ihtiyaç kredisini 1.59 faiz oranı ile çekebilirsiniz. Taşıt kredisi 1.57 faiz oranı ile alınabilirken, SarıPanjur konut kredisinde 1.49 faiz oranı mevcuttur.

1 Ocak 2021 İş Bankası İhtiyaç, Taşıt ve Ev Kredisi

Özel bankalar arasında olan İş Bankası'nın sunduğu kredi faiz oranları da dikkat çekiyor. Konut kredisi 1.40, taşıt kredisi 1.55 ve ihtiyaç kredisi faiz oranı 1.50 üzerinden değerlendiriliyor.

Bankaların yeni yıldan sonra sunmuş olduğu kredi kampanyaları bu şekildedir. Bankalar birbirinden farklı faiz oranları ile müşterilerinin karşısına çıkıyor.

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.