Yasal işlem Başlatılsa da Bu Bankalar Size Kredi Verecek!

Yasal işlem Başlatılsa da Bu Bankalar Size Kredi Verecek!

Bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarından dolayı isminize yasal işlem başlatılmış olabilir. Yasal işlemin başlatılması demek borçlarımızın avukata verilmesi ve icra sürecinin başlaması anlamına gelmektedir. Kredi kartı borcunuzu üç dönem üst

Bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarından dolayı isminize yasal işlem başlatılmış olabilir. Yasal işlemin başlatılması demek borçlarımızın avukata verilmesi ve icra sürecinin başlaması anlamına gelmektedir. Kredi  kartı borcunuzu üç dönem üst üste ödemeniz durumunda size 30 günlük ek süre tanınır, sonrasında ise borcunuz avukata devredilir. Avukat  tarafından ödenmeyen borcunuzdan dolayı adınıza yasal takip başlanır ve bu süreçte kredi notunuz ve kredi siciliniz bozulur. Kara  listeye alınırsınız. Borcunuzu devam eden süreçte ödememeniz durumunda siciliniz tamamen bozulacaktır. Merkez Bankası tarafından kara listeye alınırsınız 5 yıl boyunca da bu durum sicilinizden kesinlikle silinmez. Size bu süreç boyunca kredi ya da kredi kartı kesinlikle verilmez. Günümüz koşullarında bu duruma esneklik sağlayan bankalar bulunmaktadır. Bu bankaları sizler için derledik.

Yasal süreç başlatılmış ve icralık olmuş kişilere kredi veren bankalar;

screenshot-16.jpg

 Avukat tarafından yasal bir işlem başlatıldıysa banka ile anlaşma yoluna gidebilirsiniz. Bankalar  daha önceleri icra yoluyla eşyalarınızı el koyup bunları paraya çevirebilir. Çıkarılan yeni yasa ile artık eşyalarınızı el koyuluyor. Borcunuza  karşılık maaşımız bulunuyorsa maaşımızı el konulmaktadır, gelirinizin bir kısmına el konulmaktadır. Avukata düşmüş olan borçlarınız için yapılandırmada gerçekleştirebiliyorsunuz. İcralık olan borçlarınız içinde birçok bankadan kredi kullanımı sağlayabilirsiniz.

Yasal süreç başlatılmış ve icralık olan kişilere kredi veren bankalar;

Ziraat Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, İş Bankası, Finansbank, Akbank, Aktif Bank 6 aylık sigorta primi olması durumunda kredi sağlamaktadır.

Akbank ve kredi koşulları;

screenshot-19.jpg

Akbank avukatlık ya da icralık olmuş kişilere 1000 lira ile 50. 000 lira arasında kredi fırsatı sunmaktadır. Bankanın  sizden beklemiş olduğu sigorta priminizim düzenli yatırılıyor olmasıdır. Faiz oranını kişiye göre değişkenlik göstermektedir. 50.000 liralık kredisini, 60 aya varan vade fırsatları ile sunmaktadır. Faiz oranı ise yüzde 2.25 şeklindedir.

Finansbank'ın kredi fırsatları;

Finansbank avukatlık ya da adına yasal süreç başlatılmış kişiye 100 bin liraya kadar kredi vermektedir. Ayrıca bu kredisini 60 aya varan vadeler ile ödeye biliyorsunuz. Faiz oranı ise yüzde 1.79 şeklindedir. Finansbank'tan 35 bin lira kredi çekmeniz durumunda, 60 aya varan vade ile ödeme sağlamanız halinde size yüzde 1.79 faiz uygulayacaktır. Aylık taksit oranınız 1044 lira olacaktır. Toplamda bankaya ödemeniz gereken tutar 62.600 lira olacaktır.

Aktif Bank'tan Kredi koşulları;

screenshot-18.jpg

Aktif Bank avukatlık olan, kredi notu düşük olan ve yasal işlem başlatılmış kişilere, 2 bin lira ile 30 bin lira arasında 3 aydan 60 aya varan vadelerle kredi sunmaktadır. Aktif Bank'tan 30.000 liralık kredi çekip 60 aya varan vadelerle ödemeniz halinde yüzde 2.79 faiz uygulanacaktır. Aylık toplam ödemeniz gereken tutar ise 1167 lira olacaktır. Bu kredi de sizden tahsis ücreti alınacaktır. Tahsis ücreti ise 150 liradır.

Türkiye Ekonomi Bankası ve kredi koşulları;

Türkiye Ekonomi Bankası kredi verirken sizin aylık gelirinizin ve sigorta priminizin düzenli yatırılıyor olmasına bakmaktadır. Banka  50.000 liraya kadar krediyi 48 aya varan vade fırsatı ile sunmaktadır.

TEB Bankası'ndan 50.000 liralık kredi çekip 48 aya varan vadelerle ödemeniz durumunda uygulanacak faiz oranı 2.03 olacaktır. Aylık ödemeniz gereken tutar ise 893 lira olacaktır. Avukatlık ve İcralık olan, adına yasal işlem başlatılmış kişilerin bankalar tarafından uygulanan faiz oranı daha yüksektir.

İş Bankası kredi koşulları;

İş Bankası adına yasal işlem başlatılmış olan, icralık olan yada kredi sicili bozuk olan kişilere 100 bin liraya kadar kredi sunmaktadır. Talep etmiş olduğu şart ise aylık gelirinizin ve aylık sigorta primi düzenli yatırılıyor olmasıdır. İş Bankası 100.000 liraya kadar olan kredisini 60 aya varan vadelerle ödeme fırsatı da sunmaktadır. Uygulayacağı faiz oranı ise yüzde 1.99 dur.

Ziraat Bankası ve kredi koşulları;

Ziraat Bankası da düzenli aylık geliri olan ve sigorta primi düzenli yatan kişiler için ev ya da işyeri tapusunu ipotek ettirmeniz durumunda sicil durumunuza göre size kredi sunacaktır. 100 bin liraya kadar kredi sunmaktadır. Ayrıca yüzde 1.59 faiz oranı uygulanmaktadır. Çekmiş olduğunuz kredi için ödemeniz gereken aylık tutar ise 2814 lira olacaktır.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.