Üniversitelilere 2.500-7.500 TL Destek! Başvuru İçin Son Gün!

Üniversitelilere 2.500-7.500 TL Destek! Başvuru İçin Son Gün!

Ülke hükümeti üniversiteli öğrencilerin akademik çalışmalarına katkı sunmak adına yeni bir ekonomik projeye imza atıyor. Bu bağlamda yüksek lisans ve doktora yapan öğrenciler için İŞKUR üzerinden destek paketi açıklandı.

 

Ülke hükümeti üniversiteli öğrencilerin akademik çalışmalarına katkı sunmak adına yeni bir ekonomik projeye imza atıyor. Bu bağlamda yüksek lisans ve doktora yapan öğrenciler için İŞKUR üzerinden destek paketi açıklandı. 15 Mart 2021 tarihinde başlayan başvurular kapsamında milyonlarca öğrenciye desteğin sağlanması amaçlanıyor. Lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere sırasıyla 2.500, 5.000 ve 7.500 TL destek sunan hükümet çalışmasından faydalanmak için İŞKUR’dan başvurular sağlanabilmektedir.

 

Başvurular Nereden Yapılıyor?

Hükümetin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için sağladığı ekonomik akademik destek paketine başvurular 15 Mart tarihi ile başlamıştı. 14 Nisan itibariyle son bulacak olan ekonomik destek paketinden faydalanmak adına bugün son gün. İŞKUR üzerinden yapılacak olan başvurularını sunmak isteyen öğrencilerin akademi.iskur.gov.tr adresine girerek gerekli detayları alabilir ve bu bağlamda başvurularını tamamlayabilirler.

akademik-calisma.jpg

Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için Akademik Çalışma Programı adı altında sunulan bu destekler akademik çalışmaları geliştirmeye dönük yapılmaktadır. Bununla birlikte çalışma hayatına katılmak ve istihdam sağlamak amacıyla da verilen bu ekonomik destek paketi için son gün 14 Nisan 2021 olarak duyurulmuştu.

 

Kimler Başvuru Yapabilir?

Akademik Çalışma Programı’na başvurmak için aranan bazı şartlar ise çok basit olarak kabul edilebilir. Bölüm sınırlaması ve ayrımı olmaksızın lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri bu programa başvuru yaparak gerekli desteği alabilmektedir. Bunun için üniversitede en az 4 yıllık bir bölüm okuyor olmak ya da üniversiteyi bitirmiş ve yüksek lisans yapıyor olmak veya doktora yapıyor olmak yeterli olacaktır. Bu şartı sağlıyor olmanız Akademik Çalışma Programı’na katılım göstermeniz için yeterli olmaktadır.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.