Tam Kapanma İçin Tarih Netleşti!

Tam Kapanma İçin Tarih Netleşti!

Ülkemizde artık tam kapanma tarihleri netleşmeye başladı. Bu bağlamda ülkemiz için artık kaçınılmaz olan tam kapanma bilim kurulunun da tavsiyesi ile gelecek gibi görünse de 23 Nisan’da tam kapanmanın geleceği iddia edildi.

 

Ülkemizde artık tam kapanma tarihleri netleşmeye başladı. Bu bağlamda ülkemiz için artık kaçınılmaz olan tam kapanma bilim kurulunun da tavsiyesi ile gelecek gibi görünse de 23 Nisan’da tam kapanmanın geleceği iddia edildi. Bilim Kurulu bu doğrultuda tam kapanma tavsiyesinde bulunurken, Recep Tayyip Erdoğan’ın bu karara uyacağı düşünülüyor. Bilim Kurulu ile hükümetin yapacakları toplantıda böyle bir kararın çıkmasının yüksek ihtimal olduğu düşünülürken, tam kapanmanın ise 23 Nisan- 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanmanın olabileceği düşünülüyor. İki haftalık bir tam kapanmaya sıcak bakan hükümet yetkililerine tavsiye ise en az üç haftalık bir tam kapanma şeklinde oldu.

23-nisan-cuma-sokaga-cikma-yasagi-var-mi-23-nisan-hafta-sonu-ile-birlestirilerek-3-gunluk-1618816909-9852.webp

Tam kapanma ile birlikte birçok sektörün evlerden iş yapmasının sağlanacağı ve bu bağlamda sokaklar ile dış ortamın sakinleşeceği düşünülürken, bununla birlikte elbette ki vaka sayılarında da ciddi bir düşüşün olacağı düşünülüyor. Tam kapanma ile birlikte özellikle vaka saylarının büyük bir kısmının düşeceği tahmin edilirken; sadece sağlık sektörü ile gıda sektörünün hizmet vermesi planlanıyor. Bunun yanında güvenlik ekiplerinin de çalışması ön görülürken, vatandaşların evlere kapanması ile birlikte vaka sayılarının düşüşünün sağlanacağı belirtildi. Vaka sayıları ülkemizde her gün rekor kırarken, yaz aylarında bu sayılarla birlikte büyük sorunların ortaya çıkacağı düşünülüyor.

erdogan-hafta-sonlarinda-sokaga-cikma-yasagini-surdurme-karari-aldik-715978-5.jpg

Vaka sayılarında düşüş olmaması halinde yaz aylarının zorlu geçeceği ve turizm sektörünün de büyük sekteye uğrayacağı düşünülüyor. Turizm sektörünün beklenen etkiyi yapamaması halinde ise ekonomik anlamda daha büyük sorunların ortaya çıkacağı düşünülürken, tam kapanma ile birlikte yaz aylarının daha rahat geçmesinin hedeflendiği belirtildi. Özellikle tam kapanmanın turizm sektörünün gidişatı için kesinlikle şart olduğu yorumları yapılırken, Bilim Kurulu’nun bu doğrultuda adım atılmasını istediği bildirildi.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.