Sıfır faizle 100.000 TL veriyor! Paranız hemen hesaba yatıyor... Resmen ilan edildi! Harekete geçildi!

Sıfır faizle 100.000 TL veriyor! Paranız hemen hesaba yatıyor... Resmen ilan edildi! Harekete geçildi!

İlan edildi ve tek tek açıklandı. Sıfır faizle 100.000 TL veriyor. Kredi paketlerinin detayları belli oldu. Halkbank Genel müdürü Osman Arslan, dünya kadınlar günü 8 mart nedeniyle düzenlenen,

İlan edildi ve tek tek açıklandı. Sıfır faizle 100.000 TL veriyor. Kredi paketlerinin detayları belli oldu. Halkbank Genel müdürü Osman Arslan, dünya kadınlar günü 8 mart nedeniyle düzenlenen, “üreten kadınlar Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, Dünya kadınlar günü’ nün kendileri için ayrı anlamı olduğu. “Halkbank ailesi içerisinde yüzde 47’ si kadın çalışanı. Her kademede kadın çalışanlarımız mevcut. Yönetim kurulumuz ve çeşitli pozisyonlarda  Kadınlarımızın mutlaka emeği, katkısı ve kararı vardır.” değişimde bulundu.

Yüz binlerce güzel haber. Halkbank duyurdu. Dev banka harekete geçti. Sıfır faizli kredi fırsatı! 100 bin liraya kadar kredi kullana biliyor. “100 bin lira  kadın girişimcilik dayanakta bulunacağız.” Dedi.

screenshot-12.jpg

 Kadınlar her zamankinden daha zor zaman geçirdiği dönem ifadesinde bulunan Arslan, covid 19 salgının, herkesin hayat dinamiklerini değiştirirken, kadınlar daha çok yük üstlenmek zorunda olduğunu dile getirdi.

Herkese 100 Bin TL

Evdeki ve işlerindeki  gösterişleri  farklılaştığına, yeni normaller ortaya çıktığına konuşmasını şöyle devam etti:

“yeni normallere alışmamızın önemli dayanağımız yine kadınlar oldu. Ama kadınlar için bu sürecin kolay geçmediğinin de  farkındayız. Böyle zamanlarda yanlarında olup onlara cesaret vererek gerçek yaşam deneyimleriyle moral vermenin doğru olacağını düşünüyorum. Hep söylediğimiz gibi biz ‘Önce Halk, Sonra Bankayız’. Kadınların ekonomik hayata dahil olması noktasında  anlayışımızı sürdürüyoruz. İmkanlar oluşturmaya  girişimleri desteklemeye  önem veriyoruz.

Bu amaçla özel ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. İlk defa işini kuracak ya da hazırda işini kurmuş olan kadınlarımıza yönelik ‘Kadın Girişimci Kredisi’ ürünümüzü, Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle hayata geçiriyoruz. Kolaylaştırmak ve iş fikirlerinin genişletmek için imkan 100 bin liraya kadar  destekte bulunacağız.

“kreatif düşüncelerini hayata geçirmek isteyen. Kadınlarımızın  yanında olmaya çalışıyoruz.”

 Aktif ve bilgileri güncel kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yaptıkları bir diğer kredi ürün olan KOSGEB KOBİ, kredi oranların 10 puan altında,  maliyet 70 bin liraya kadar destek sunduklarını söyledi.

Diğer destek ise 30 yaşını doldurmamış genç KOSGEB eğitimini tamamlamış girişimci esnaf ve sanatkar kadınlar için 100 bin lira limitli,  1 yıllık  belgesine sahip olup ustalık belgesi ile ilgili meslek  kendi adına işletme kuran 1 yıl içinde kadın girişimci esnaf ve sanatkarlar için ise limitli 225 bin lira, sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunduklarını söyleyen Arslan, şunları belirtti:

“  Bakanlıkların faiz destekli, uygun maliyetli kredi kullandırışı yapılmış. Kadın esnaf sanatkârlarımızın bir kısmına sıfır faizli 8 milyar lira  olmak üzere Bankamıza yönelik satın almalarda yapıyoruz. Bankalarımızın yapmakta olduğu tedarik anlaşmaları mal ve hizmet satın alımlarında, kadın girişimciler, kadın KOBİ ve esnafa kadın kooperatiflerine her zaman öncelik veriyoruz. Bundan sonra da desteklerimiz artarak devam edecektir.   ekonomik yaşamın her  kadınların var olmaları gerektiğini düşünüyoruz.”

“her türlü Kadına yönelik şiddetin karşısındayız”

Arslan, Halkbank Üreten Kadınlar Zirvesi’nde hikayelerini paylaşırken, gerçekten de ilham vermek istediklerini söyledi.

 

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.