Pandemi Desteği İçin Başvurular Başlıyor!

Pandemi Desteği İçin Başvurular Başlıyor!

Pandemi sürecinin gittikçe uzamaya devam etmesi ve ikinci kez Ramazan ayına koronavirüsün gölgesinde giren vatandaşların ekonomik yükü ise bu anlamda oldukça ağırlaşmaya başladı.

 

Pandemi sürecinin gittikçe uzamaya devam etmesi ve ikinci kez Ramazan ayına koronavirüsün gölgesinde giren vatandaşların ekonomik yükü ise bu anlamda oldukça ağırlaşmaya başladı. Devlet yetkilileri bu ekonomik ağır yükü hafifletebilmek adına bazı çalışmalar yürütürken; vatandaşlardan büyük bir talebin olduğu artık çok aşikar durumda… Vatandaşlar yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle ev geçindiremediklerini her platformda belirtirken; bu bağlamda mutfak ihtiyaçlarını bir nebze olsun rahatlatmak adına ücretsiz patates ve soğan dağıtımına başlanacağı açıklandı.

Patates ve soğanın bu sene üreticinin elinde kalması ve ihtiyaç sahiplerine ulaşamaması nedeniyle özellikle patates fiyatlarında geçen yıla göre düşüş yaşanmıştı. Bu bağlamda mutfağın en vazgeçilmez gıdalarından biri olan patates konusunda devlet yetkilileri harekete geçerken, soğan ve patatesin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz ulaştırılması adına gerekli ön çalışmaların yapıldığı öğrenildi.

 

Başvurular Ne Zaman?

Toprak Mahsulleri Ofisi vatandaşlar için ücretsiz patates ve soğan dağıtımı ile ilgili gerekli çalışmaları yürütürken, dağıtımların ve dağıtım için başvuruların ne zaman yapılacağına dair herhangi bir netlik görülmedi. Öte yandan ücretsiz patates ve soğan başvurusu için vatandaşların nereden başvuru yapacakları da henüz belirlenmemekle birlikte; yapılan açıklamaya göre soğan ve patates sevkiyatlarının bu hafta içerisinde tamamlanması gerektiği belirtilmişti. Başvuruların nerden yapılacağına dair net bir açıklama yapılmasa da yüksek ihtimalle başvuruların sosyal yardım kuruluşları, vakıflar ve internet üzerinden alınacağı düşünülüyor.

 

Bakan Açıkladı!

Ücretsiz soğan ve patates yardımı için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli gerekli açıklamaları yaparken, ihtiyaç sahibi vatandaşlara en kısa sürede bu desteğin yapılacağı da belirtildi. Konuya dair açıklamaların kısa bir süre içerisinde bakanlıktan yapılması beklenirken; yardım için şartların nasıl olacağı ve başvuruların nereye yapılacağının da açıklanması bekleniyor.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.