Otomobil Alırken Tüm Bildiklerinizi Unutun

Otomobil Alırken Tüm Bildiklerinizi Unutun

Salgın süreci ile beraber vatandaşların çoğu otobüs, tramway, metro gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım yapmak istemediğinden kendilerine ait araba almak istemektedirler.

Salgın süreci ile beraber vatandaşların çoğu otobüs, tramway, metro gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım yapmak istemediğinden kendilerine ait araba almak istemektedirler. Özellikle 2020’nin son ayında salgın sebebi ile yapılan kısıtlamalar, araç fiyatlarda ve kurlarda bir artışa neden olarak ikinci el araç fiyatlarının ve satışlarının azalmasına sebebiyet vermiştir.

 

Fakat Ocak ayında aşı uygulamalarının başlamasıyla, vaka sayılarında ve kurlarda düşüşlerin olması, araç almak isteyenlerin ikinci el arabaları tekrardan talep etmesini sağlamıştır. Bu sebeple diğer önemli unsur da, daha uygun fiyata araç almak isteyen vatandaşların her şeye rağmen kilometresi fazla olan araçlarında talep etmesi oldu.

screenshot-17-001.jpg

Bu süreçte araç sahibi olmaya isteyenleri çok yakından ilgilendiren bazı durumlar da yaşandı. Her ne kadar bireylerin ihtiyaçları değişse de bu doğrultuda firmaların bu ihtiyaçlara cevaplarına değişti. Son zamanlarda araç firmaları ve teknoloji firmalarının adları çok fazla bir arada anılmaya başladı.

 

Salgın süreci vatandaşların ihtiyaçlarını ve  alışkanlıklarını, bu durumda da otomobil üreten firmaların çalışma strateji ve süreçlerini değiştirdi.  Teknoloji firmalarının ve otomobil firmalarının adları artık beraber kullanılacak.  

Özellikle küresel ısınma ile beraber, elektrik ile çalışan araçlara geçişlerle görülmeye başlanan salgın süreci, bildiklerimizi değiştirmeye ve bir çok şeyi alt üst etmeye devam ediyor. Salgın sebebiyle yükselen bireysel seyahat etme ihtiyacının yanında uygulanan emisyon şartlarına uymak için uğraşan otomobil üreticileri, çalışma süreçlerini hızlandırmak bununla birlikte de bu ortama uyum göstermek için son zamanda teknoloji şirketleri ile beraber daha fazla konuşulmaya başladı.

Pandemi Döneminde ki Zamlar Aşağı Çekilecek

Pandemi zamanında bilindiği üzere 0 araç sıkıntısı yaşandı. Bu durumun yaşanması ile birlikte ortaya 2. El piyasasında ciddi bir fiyat artışı olduğu görüldü. Durumun böyle olmasıyla birlikte vatandaşlar araç alımlarında oldukça büyük sıkıntılar yaşamaya başladılar. Bu süreçte araç sahibi olmak gibi bir talebi bulunanları çok yakından ilgilendiren bazı durumlar da yaşanmaktadır. Her ne kadar bireylerin ihtiyaçları değişse de bu çerçevede firmaların bu ihtiyaçlara cevaplarına değişti. Son zamanlarda araç firmaları ve teknoloji firmalarının adları çok fazla bir arada anılmaya başladı.

Araç fiyatlarında meydana gelen olağan dışı artışlar ile birlikte uygun koşullarda araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar eskiden dikkat etmekte oldukları bazı hususları es geçerek yeni bazı durumlara hazırlıklı olmaya başladılar. Bu durumun başında arç kilometresi bulunmaktadır. Eskiden ciddi derece de dikkat edilmekte olan araç km si şimdilerde çok fazla önemsenmemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.