Öğrencilere Dikkat: Kredi Alabilirsiniz!

Öğrencilere Dikkat: Kredi Alabilirsiniz!

Öğrencilere kredi veren bankalar birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Eğitim ve öğretim hayatı boyunca çeşitli ihtiyaçları olan öğrenciler bu bankalar aracılığıyla ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

 

 

Eğitim ve öğretim hayatı her ne kadar keyifli olsa da birçok noktada ekonomik olarak zorlamaktadır. Çeşitli ihtiyaçlar, eğitim gereklikleri ve bunlar gibi yüzlerce farklı ihtiyaç vardır. Bilindiği üzere KYK sistemiyle birlikte her öğrenciye burs sağlanmaktadır. Bu bursların bazısı geri ödemeli, bazısı da geri ödemesiz olarak belirlenmektedir. Bu sayede aylık 600 liraya kadar burs verilmektedir.

5.jpg

Aylık 600 liraya kadar verilen KYK burslarının yanı sıra doğrudan 500 liralık kredi, 400 liralıkta harçlığa düşebilmeniz mümkündür. Ödemeler Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirilirken sizlere kredi kartı da verilmektedir. Verilen kredi kartının limiti ise 500 liradır. Ayrıca hesap kartınız üzerinden de 400 lira eksiye düşebilme hakkınız olduğunu unutmamakta fayda var.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye kredi veren bankalar oldukça geniştir. Hemen hemen birçok banka öğrencilere düşük tutarlı kredi vermektedir. Bu arada bankalar kolay kolay öğrencilere 20 bin, 30 bin gibi yüksek tutarlardan oluşan kredi kartları vermemektedir. Verilen tutarlar 500 lira ile 1000 lira arasında değişmektedir.

6.jpg

Kamu bankaları arasından Ziraat Bankası doğrudan vermektedir. Burs başvurunuz sırasında sizler talep etmeseniz de sizlere kart ulaşır. Bu kart ulaşımında dilerseniz iptal edebilir, dilerseniz 500 liralık krediyi geri ödemeli olarak kullanabilirsiniz.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.