Merkez Bankası'na Atanan İsim Şaşırtmadı

Merkez Bankası'na Atanan İsim Şaşırtmadı

Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası'na peş peşe kritik atamalar yapıldı. Atamalar arasında Banka Meclis Üyesi olarak göreve gelen isim şaşırtmadı. Banka Meclis Üyesi olarak Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Taylan'ın

 

Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası'na peş peşe kritik atamalar yapıldı. Atamalar arasında Banka Meclis Üyesi olarak göreve gelen isim şaşırtmadı. Banka Meclis Üyesi olarak Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Taylan'ın eşi Ertan Aydın göreve geldi. 30 Mart itibari ile Merkez Bankası ekibinde görev alan Aydın'ın Hacettepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olduğu belirtildi. Aynı zamanda Aydın'ın Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni de bitirdiği açıklamalar arasında yer aldı. 

Ziraat Bankası Eski Çalışanı

screenshot-21.jpg

Merkez Bankası ekip kadrosuna yeni atanan Aydın, Garanti Bankası yönetici programını tamamladıktan kısa bir süre sonra finans sektörüne adım attı. Bu adımının ardından Halk Bankası'nda görev yaptı. 2013- 2016 yılında Halk Bankası ile yollarını ayıran Aydın, Ziraat Bankası'nın yurtdışı iştiraki Türkmen Türk ticaret Bankası Genel Müdürü olarak görev aldı. Başarıları ile kendisinden söz ettiren Aydın, yine aynı yıllar içerisinde Ziraat Bankası Lojistik Başkanı olarak görev yaptı. Ziraat Bankası ile girmiş olduğu bu yolda Eğitim Bölüm Başkanı, İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı, Yetenek Yönetimi Başkanlığı gibi farklı mevkilerde görev aldı. 

Eşi Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ekibinde 

screenshot-20.jpg

Merkez Bankası yeni üyesi Ertan Aydın'ın eşi Meltem Taylan Aydın 13 yıldır Cumhurbaşkanlığı çalışma ekiplerinin içerisinde görev alıyor.  Yaklaşık on üç yıldan beri Başbakanlık Müşavirliği'nde görev alan Aydın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş yapılmasından sonra üç farklı görevde yer aldı. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi de olan Aydın, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak da çalıştı. Aydın, 8 Haziran 2017 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor. Başarıları ile yükselişe geçen Aydın, Cumhurbaşkanlığı'nda görev yerlerinde ki değişiklikleri ile yükselişe geçiyor. 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.