Konda Genel Müdürü Erdoğan’dan Sonra AKP’nin Başına Kimin Geçeceğini Açıkladı!

Konda Genel Müdürü Erdoğan’dan Sonra AKP’nin Başına Kimin Geçeceğini Açıkladı!

Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır, iktidar ve muhalefet kanadına dair seçmenlerin nasıl tavır aldığını açıkladı. Seçmenlerin büyük bir kısmının siyasi rüzgarla hemen savrulmadığını belirten Ağırdır, seçmenlerin genellikle gri bir olduklarını söyledi.

 

 

Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır, iktidar ve muhalefet kanadına dair seçmenlerin nasıl tavır aldığını açıkladı. Seçmenlerin büyük bir kısmının siyasi rüzgarla hemen savrulmadığını belirten Ağırdır, seçmenlerin genellikle gri bir olduklarını söyledi. İttifakların olması halinde bile seçmenleri siyasi bloklara geçmeyeceğini söyleyen Ağırdır, AKP’de Erdoğan sonrası için kimin hazırlandığını da açıkladı.

123443.jpg

Murat Sabuncu’ya açıklamalarda bulunan Bekir Ağırdır, Cumhur İttifakı’nın sürekli hedef göstermesini, siyasetteki arayışları ve ABD’deki kongre binasına saldırının Türkiye için ne anlam ifade ettiğine açıklık getirdi.

 

Partilerin Yanıldığını Söyledi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi ile görüşme içerisinde olması, Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener’i partiye geri çağırması gibi durumlara da açıklık getiren Ağırdır, muhalefet ve iktidar aktörlerinin bir gerçekliği ıskaladıklarını söyledi. İyi Parti veya Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’na yanaşması halinde bu partilerin seçmenlerinin de aynı fikirde olacağının yanlış bir sonuç olduğunu söyleyen Ağırdır, Türkiye’de ki siyasi atmosferin bunun için elverişsiz olduğunu belirtti. Partiler geçiş yapsa bile seçmenlerin geçiş yapmayacağını belirten Ağırdır, seçmenlerin değiştiğini ve bu sebeple parti yer değiştirse bile seçmenin hemen onunla aynı kararla yer değiştirmeyeceğini ifade etti. Seçmenin genellikle böylesi durumlarda gri kaldığını belirten Ağırdır, hem iktidarın hem de muhalefetin bu gerçeği görmezden geldiğini söyledi.

 

Erdoğan Sonrasına Kim Hazırlanıyor?

Erdoğan’dan sonrası için hangi ismin hazırlandığını da açıklayan Ağırdır, Süleyman Soylu’yu işaret etti. Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör atamasına karşı öğrencilerin yaptığı eylemleri sert bir şekilde eleştiren ve CHP’yi de bu anlamda terörist destekçisi olarak duyuran Süleyman Soylu’nun Cumhur İttifakı’nda birleştirici zihin olduğunu söyledi. Erdoğan’a karşı olduğu düşüncelerine katılmadığını da belirten Ağırdır, bu söylemlerin gerçekçi olmadığını söyledi.

5c7bfc7567b0a91878f50bda.jpg

Süleyman Soylu’nun, Tayyip Erdoğan ile eşit bir noktaya gelmek istemediğini belirten Ağırdır, böyle bir strateji güdüldüğünü düşünmediğini söyledi. Süleyman Soylu’nun Erdoğan’dan sonraki iktidar gücüne oynadığını belirten Ağırdır, Erdoğan ile ego savaşı gibi stratejilerden uzak olunduğunu ifade etti. Bu sebeple siyasi durumların iyi okunması gerektiğinin altını çizen Ağırdır sözlerine nokta koydu.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.