Kabus geri döndü

Kabus geri döndü

Bülent Tutluoğlu Göğüs Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Sosyal medya Twitter hesabı üzerinden artan covid-19 salgınının vakaları dikkat çekerek “kâbus geri döndü” dedi. Prof. Dr. Tuğrul Erbaydar yatması gereken hastalar sıraya alınıp boş yataklar

Bülent Tutluoğlu Göğüs Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Sosyal medya Twitter hesabı üzerinden  artan covid-19 salgınının vakaları dikkat çekerek “kâbus geri döndü” dedi. Prof. Dr. Tuğrul Erbaydar yatması gereken hastalar sıraya alınıp  boş yataklar bekliyorlar” diye Tutluoğlu' na destek verdi.

Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu “Kabus geri döndü. Elimizde telefon yatması gereken hastalara yatak arıyoruz. Hastaların çoğunun mutan virüsle enfekte olması olasılığı. Daha uzun süre Hastalık  devam ediyor ve de  ciddi seyrediyor” dedi.

HASTANEYE YATIŞLAR ZORLAŞTI

screenshot-15.jpg

Prof. Dr. Tuğrul Erbaydar Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı  Tutluoğlu’ na  şunları ifade ederek destek verdi. ‘Vaka da çok artış oluyor ama hastane yatışları artmıyor’ söylentilerin  doğru olmadığını belirterek, “Bu, gerçeği yansıtmıyor. Hastaneye yatışlar zorlaştı. Özel hastanelerin bazıları 112 getirmezse kabul etmiyoruz diyen hastaneler de  var. Yatması gereken  hastalar sıraya alınıp boş yatak bekliyor” dedi.

Yasaklar Geldi

screenshot-17.jpg

Ülke olarak hepimizin kötü günleri geride bıraktığına inanması çok uzun sürmedi. Vakaların alınan önlemlerin sona ermesinden hemen sonra hızlı bir şekilde artış göstermesiyle birlikte yeniden yasaklar geldi. Sokağa çıkma yasağının kaldırılması ve lokanta ve cafelerin açılmasıyla birlikte virüs dur durak bilmedi. Alınan yeni kararlar çerçevesinde önlemlerle bir takım eklemeler yapıldı ve ülke çapında farklı bir seferberlik başlatıldı.

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.