Halkbank Esnaf ve Kefalet Kredileri 6 Ay Erteleniyor! Erteleme Nasıl Yapılıyor?

Halkbank Esnaf ve Kefalet Kredileri 6 Ay Erteleniyor! Erteleme Nasıl Yapılıyor?

25 bin lira kadar esnaflara kullandırılan kredi paketi 36 ay vade ile sunulmuştu. Ülke genelinde yaşanan korana virüsü salgınından dolayı işletmelerin kapalı olması sebebiyle çekilen kredilerin ödenmesinde zorluk yaşanması üzerine

25 bin lira kadar esnaflara kullandırılan kredi paketi 36 ay vade ile sunulmuştu. Ülke genelinde yaşanan korana virüsü salgınından dolayı işletmelerin kapalı olması sebebiyle çekilen kredilerin ödenmesinde zorluk yaşanması üzerine krediler ertelenme kararı alındı. Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre krediler 1Ocak – 30 Haziran 2021 arasında 6 ay gibi bir dönemde ödenmesi gereken taksitler ertelenme kararı alındı.

Kredi ertelemeleri için Halkbank harekete geçti. Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın talimatıyla 1 Ocak- 30 Haziran 2021 arasında ödenmesi gereken taksitleri ilerleyen aylara erteleyebilecekler. Halkbank esnaf kredisi ertelemesi nasıl yapılıyor? Bütün ayrıntılar haberin devamında…

Esnaf kredisi erteleme nasıl yapılır?

screenshot-12.jpg

25 bin TL ye kadar sunulan esnaf kredi paketlerinin erteleme işlemleri başladı. Erteleme işlemleri ile ilgili detaylı bilgiler ilerleyen günlerde Halkbank tarafından duyurulacaktır.

Halkbank tarafından ülkemizde yaşanan pandemi döneminde zorluk yaşayan esnaf ve sanatkarlara nakit akışı sıkıntısı yaşadıkları için Esnaf Destek Paketi adı altında işletme kredisi ve esnaf kredi kartı imkanı getirilmişti.

Halkbank tarafından sağlanan esnaf kredi paketleri kapsamında sunulan, 25 bin TL ye kadar alınabilen kredi 36 aya kadar vade fırsatı ve senelik yüzde 4,5 faizli ve 6 aya kadar geç ödemeli kredi fırsatından Hazine faiz destekli işletme kredisinden on binlerce esnaf ve sanatkar faydalandı.

Krediler Ertelendi

25 bin TL kadar esnaflara kullandırılmış olan kredi paketi 36 ay vade ile verilmişti. Ülke genelinde yaşanmakta olan korana virüsü salgınından sebeple işletmelerin kapalı olması gerekçesiyle çekilen kredilerin ödenmesinde zorluk yaşanması ile birlikte krediler ertelenme kararı alınmış oldu. Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre krediler 1Ocak – 30 Haziran 2021 arasında 6 ay gibi bir dönemde ödenmesi gereken taksitler ertelenme kararı alındı.

Kredi ertelemeleri ile ilgili Halkbank harekete geçti. Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın emriyle 1 Ocak- 30 Haziran 2021 arasında ödenmesi gereken taksitleri ilerleyen aylara erteleyebilecekler. Halkbank esnaf kredisi ertelemesi nasıl yapılıyor?

Başvuruarın yapılması ile birlikte bankanın esnaflar ile ilgili ertelemesi yapılacak. Böylece bu zor süreç içerisinde bulunmakta olan vatandaşlar bir nebze daha rahatlamış olacak. Vatandaşlardan bu noktada her hangi bir faiz talebi de olmayacak.

Halkbank üzerinden sağlanan esnaf kredi paketleri çerçevesinde sunulan, 25 bin TL ye kadar alınabilen kredi 36 aya kadar vade fırsatı ve yıllık olarak yüzde 4,5 faizli ve 6 aya kadar geç ödemeli kredi fırsatından Hazine faiz destekli işletme kredisinden on binlerce esnaf ve sanatkar faydalandı.

 

 

 

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.