Emeklilere Büyük Müjde! Kefilsiz Şartsız 80 Bin TL Kredi!

Emeklilere Büyük Müjde! Kefilsiz Şartsız 80 Bin TL Kredi!

Türkiye’de milyonlarca vatandaş emekli olarak emeklilik maaşları ile geçinmeye devam ederken, nakit ihtiyacı duyan emekliler bankalardan gelecek kredi haberlerine kulak vermekteler.

 

Türkiye’de milyonlarca vatandaş emekli olarak emeklilik maaşları ile geçinmeye devam ederken, nakit ihtiyacı duyan emekliler bankalardan gelecek kredi haberlerine kulak vermekteler. Nakit ihtiyacı duyan vatandaşlar için PTT’nin kredi paketi oldukça uygun görülebilir. Devlet Posta Teşkilatının ülkedeki emekli vatandaşlara kolay nakit bulma şansı sunma girişimleri sonucunda PTT’nin ortaya koyduğu bu avantajlı kredi ile emeklilerin nakit ihtiyacı buradan kolaylıkla sağlanabilir noktaya gelmiştir. PTT’nin emeklilere verdiği kredinin detaylarını derlediğimiz içeriğimizde önemli bilgiler bularak bu kredi için başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Kredinin Detayları Nelerdir?

PTT’nin verdiği emekliler için kredi paketinin en alt limiti 1250 TL olarak detaylandırılırken, en üst limit ise 80 bin TL olarak açıklandı. Faiz oranını bu kredi için % 2,79 olarak belirleyen PTT, 3 ila 36 ay arasında vade şansı sunarak değişkenlik gösteren bir ödeme planı sunabiliyor. PTT Şubelerinden kolaylıkla başvurunun yapılabileceği belirtilirken kredinin tahsis tutarı ise binde 5 kadar olarak açıklandı. Öte yandan PTT’nin verdiği emeklilik kredisinden faydalanma yaşını da belirleyen PTT yetkilileri 80 yaşına kadar zorunluluğunu getirerek, öte yandan maaşını PTT’den alıyor olmasını zorunlu hale getirdi. Yine bunun yanında krediye başvuran emeklinin yaşı ile kredi vade süresinin 83 yılını geçmemesi gerekmektedir. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse 80 yaşındaki bir emekli 3 yıllık vadeli kredi şansı kullanabilmektedir.

 

Başvuru Nasıl Yapılır?

PTT’nin emeklilik kredisine başvurmak için öncelikle maaşınızı PTT’den almanız gerektiğini yukarıda belirtmiştik. Maaşınızı PTT’den alıyor olmanız halinde kimlik veya TC numaranız ile birlikte PTT şubelerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Öte yandan kredi başvurusunu kişinin kendisi yapabilmekle birlikte vekaleten başka birinin yapması söz konusu değildir. Bir diğer önemli husus ise kredi başvuru sürecini bankalar değerlendireceği için bu süreçte kredi dosyaların ve evraklarının eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Kredinin değerlendirme aşamalarına geçilmesi ile birlikte bankalar devreye girmekte ve bankalar bu süreci değerlendirerek sonuç ortaya koymaktadırlar. Bu sebeple bir başkası adına kredi kullandırtmak gibi işlemler kesinlikle dikkate alınmayacağı gibi krediyi alacak olan emeklinin bizzat PTT’ye başvurması şartı aranmaktadır. Bir diğer önemli nokta ise bankaların kredi masrafları, dosya masrafları gibi giderlerin banka ile çözümlenmesi, bu ücretlerin geri iadesi gibi durumlarda ilgili banka ile irtibata geçmek gerekliliği olmakla birlikte kredi kullanan kişilerin cayma hakları için de yine ilgili bankaya başvuruda bulunmaları gerekliliği özellikle açıklanmıştır.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.