Dünya Şokta! 3 Penis İle Doğdu!

Dünya Şokta! 3 Penis İle Doğdu!

Birden fazla penis ile doğmak mümkün olsa da şimdiye dek 2 penisli bebekler doğmuştu. 5 milyonda bir olarak görülen iki penisli doğumlar dışında Irak’ta doğan bir bebek 3 penis ile doğdu.

 

Birden fazla penis ile doğmak mümkün olsa da şimdiye dek 2 penisli bebekler doğmuştu. 5 milyonda bir olarak görülen iki penisli doğumlar dışında Irak’ta doğan bir bebek 3 penis ile doğdu. Dünyada ilk kez yaşanan bu durum büyük bir şaşkınlık yaratırken, bilim dünyasından bir çok araştırmacı bu olayı yakından görmek adına bu bölgedeki doktorlar ile irtibata geçti. Tıp dünyasında eşi görülmemiş bir şey olarak giren üç penisli bebek aynı zamanda sosyal medyada da büyük bir yankı uyandırdı. Üç penisli bebek kimilerince normal karşılandı, kimilerince kıyamet alameti olarak görüldü.

manset.jpg

Triphallia olarak adlandırılan 3 penisli olma duruma tarihte ilk olarak kayda geçerken, Irak’ta ki doktorlar bu konuda çalışmalar yaptılar. İlk kez kayda geçen birden fazla penisle doğma durumu 1609 yılında yaşanmakla birlikte 2 den fazla yani 3 penisli ilk kişi ise 2021 yılında Irak’ta doğmuş oldu. Öte yandan 5 milyonda bir olarak görülen 2 penisli doğma durumunun da son yapılan çalışmalarla daha düşük bir ihtimale girdiği ifade edildi.

kzadseespe-hgcjhnu-zqq.jpg

3 penis ile doğan bebek için yapılan çalışmada ise ana penise bağlı olan iki penisin boyları 1 ve 2 santimetre olarak saptandı. Bu penislerin üretraya bağlı olmaması sebebiyle yapılan ameliyatla alındıkları bilgisi de paylaşıldı. Öte yandan daha önce 3 penisli doğumlara dair iddialar olmuş olsa da bunların hiçbiri kanıtlanamamıştı. En son 2015 yılında Hindistan’da doğduğu belirtilen 3 penisli bebeğe dair yapılan incelemeler herhangi bir kanıt ortaya koyamadığı için 3 penisli bebek 2021 yılında Irak’ta doğan bebek olduğu belirtildi.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.