İşte Erdoğan’ın, Süleyman Soylu ve Berat Albayrak Planı...

İşte Erdoğan’ın, Süleyman Soylu ve Berat Albayrak Planı...

Korkusuz gazetesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Soylu ve Albayrak hakkında planlarını yazan Ahmet Takan, Erdoğan’ın sahalara inmesini bu konuyla ilişkilendirdi. İşte Ahmet Takan’ın gözünden AKP içindeki düellolar…

Korkusuz gazetesi köşe yazarı Ahmet Takan, AKP içinden aldığı bilgileri yazısında okurlarına iletti. Takan aldığı bilgilerin doğruluğunu teyit ettiğini de özel olarak belirtti.

Başlangıcı, sosyal mesafe kuralına uyulmayan, tartışmalı kongreler ile yapan Takan, “Ne gündemdeki anayasa değişikliği, ne seçim, ne kriz, ne de Gara operasyonu… AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışma bölümünün büyük bir kısmını AKP kongrelerinde vermiş” ifadelerini kullandı.

“Parti içi dengeleri sağlamaya çalışıyor”

Erdoğan’ın parti kongrelerine verdiği önemin nedeninin, partideki dengeleri tekrar sağlamak olduğunu söyleyen Takan açıklamasında, “Özellikle damat Albayrak, bakanlıktan gönderildikten sonra bürokraside yer alan ekip, beklenildiği gibi, ince ince doğranıyor. Şimdi sırada sözlü ve yazılı medyanın olduğu konuşuluyor kulislerde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Berat Albayrak için yapılan gelecek hesapları doğrultusunda, AKP teşkilatı içinde yer alan birikimini hemen kırmak için Covid-19 belasını dahi umursamaması kadar doğan bir şey yok..!

Teşkilat içindeki birikim sadece Albayrak’a ait değil. Bakan Süleyman Soylu’nun da içinde bulunduğu ve örgü gibi ördüğü organizasyonları bozması gerekli. Bu durumda kendisinin bizzat kongre olan illere gitmesi şart olmuş” ifadelerine yer verdi.

Takan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle: 

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, çalışma programının tüm ağırlığını AKP kongrelerine vermiş. Bizzat gidip katılması da o yüzdenmiş. Tayyip Erdoğan, her hafta yapılan grup toplantısından 1 gün önce tüm milletvekillerinin Kovid testi yapılmasını şart koşar. Testi negatif çıkmayan kim olursa olsun grup toplantısına katılamaz.

Zira, saray toplantıları içinde aynı kurallar geçerlidir. Ve hatta, -bunu çok kritik noktadaki bir saray kaynağımdan duymuştum- saraya gelen özel konukların bir çoğu ile yüze yüze görüşmez. Ayrı ayrı odalardan görüntülü sistemle görüşür.

Damat Berat Albayrak bakanlıktan uçurulduktan sonra bürokrasideki ekibi –beklenen gibi- ince ince doğranıyor. Sıranın medya yapılanmasına geldiği konuşuluyor. Tayyip Erdoğan’ın, Berat Albayrak’ın gelecek hesapları doğrultusunda AKP teşkilatları içindeki birikimini kırmak için Kovid belasını bile umursamaması çok doğal!.. Sadece Berat Albayrak’ın birikimi mi?..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dantel gibi örmeye çalıştığı organizasyonları da bozması gerek. O zaman da şahsının bizzat kongre yapılan kritik illere gitmesi şart olmuş. Video konferans beklentileri kesmiyor! Tayyip Erdoğan’ın son katıldığı il kongrelerindeki manzaralar bir bakın… Hele en son şu Ankara il kongresindeki görüntülere…

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.