Çinin Roketinin Nereye Düşeceği Net Bir Şekilde Belli Oldu! Burada Olanlar Kaçmaya Başladı

Çin dünyanın gündemine oturmaya devam ediyor. 1 seneden bu yana yaklaşık olarak Çin üzerinden tüm dünyaya bulaşmış olan korona ile dünya mücadele etmeye devam ederken Çin üzerinden talihsiz bir haber daha geldi.

Çin dünyanın gündemine oturmaya devam ediyor. 1 seneden bu yana yaklaşık olarak Çin üzerinden tüm dünyaya bulaşmış olan korona ile dünya mücadele etmeye devam ederken Çin üzerinden talihsiz bir haber daha geldi. Yapmış oldukları çalışmalar neticesinde fırlatmış oldukları füzenin geri gelerek dünya üzerinde bir noktaya düşeceğinin kesinleşmesiyle birlikte açıklamalar peşi sıra yapılmaya başlandı.

screenshot-140.jpgscreenshot-141.jpg

Yapılan açıklamalarda ilk olarak füzenin ülkemize düşmesinin muhtemel olduğu ve Gaziantep tarafına bu düşüşün muhtemel olarak gerçekleşeceği belirtildi. Daha sonradan yapılan hesaplamalar neticesinde nokta değişmeye başladı. Ülkemizin çeşitli noktala ı bu anlamda dillendirilmeye devam etti.

Pandemiden Sonra Füze

1 sene gibi uzun bir süredir tüm dünyada milyonlarca kişi pandemi gerekçesiyle vefat etti. Şuan için milyonlar ile ifade edilebilecek düzeyde entübe hastanın olduğu biliniyor. Tüm bunların sorumlusu olarak bilinmekte olan Çin yeni bir skandala imza attı. Yapılan uzay çalışmaları neticesinde gönderilen füzenin rayına oturmadığı ve bu sebeple geri dünyaya hızla dönmekte olduğu bilgisi paylaşıldı. Füzenin Türkiye üzerinde bir noktaya düşmesine kesin gözüyle bakılırken yapılan bir açıklama tehlikenin ülkemizden uzak olduğunu gösterdi. Yapılan hesaplamalar neticesinde Türkmenistan da bir noktaya bu füzenin düşeceği belirtiliyor.

Kesin Düşecek mi?

screenshot-144.jpg

Dünyaya füzenin düşmesinin kesin olup olmadığı da ayrıca araştırılan bir diğer konu. Şunu belirtmek gerekir ki şuan için kesin olarak füzenin dünyaya düşmesi gibi bir durum söz konusu değil. Füzenin yolda imha olabileceği veya gelene kadar çok küçük bir parça olarak kalabileceği ile ilgli açıklamalar da yapılıyor. Fakat bilim adamları her hangi bir car kaybının olmaması adına füzenin muhtemel düşebileceği bölgeleri de tespit etmeye devam ediyor. Muhtemel olarak gösterilen bölgeler ise ülkemiz ve komşuları olarak gösteriliyor. Uzun bir süredir ülkemizde belirli noktalara düşebileceği değerlendirilen füzenin rotasının şuan için Türkmenistan olduğu açıklaması yapıldı.

screenshot-143.jpg

Durum Türkmenistan da endişeyle karşılandı. Kesin olarak düşmenin gerçekleşmesi ile birlikte bölgede çeşitli önlemler alınması planlanıyor. Böylece muhtemel olan can kayıplarının da bu şekilde önlenmesi planlanıyor. Füzenin dünyanın %70 inin sularla kaplı olmasından ve birçok alanın çöl olmasından dolayı bu bölgelere düşmesi de ayrıca bir ihtimal olarak görünüyor.