Annelere Müjde! Şartsız Tüm Annelere Verilecek

Annelere Müjde! Şartsız Tüm Annelere Verilecek

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından anne ve anne adaylarına yardım edilmeye devam ediyor. Bu zamanda da devletimiz anne ve anne adaylarına maddi yardımlar son gaz devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından anne ve anne adaylarına yardım edilmeye devam ediyor. Bu zamanda da devletimiz anne ve anne adaylarına maddi yardımlar son gaz devam ediyor.

Fakat yeni dönemde sistemin rayına tam oturması gerekiyor. Yapılan düzenlemeler sonunda yardımın kimlere yapılacağı belli oldu.

screenshot-14.jpg

Devletimizden beklenen açıklama sonunda geldi ve çalışan annelere yapılan yardımın detayları belirlendi.

Çalışan annelere verilen yardım ücretleri türlü sebeplere bağlı olarak farklılık gösteriyor. Bu yardımlar 8 bin Türk Lirasına kadar çıkıyor. Yardım türüne göre bir tek ödeme olacaksa kayıt yapılması gerekiyor. Kayıtlar SGK tarafından yapılacaktır.

İş yapan annelere yapılan yardımdan faydalanıla bilinmesi için gebelik döneminden önce en az 3 ay süreyle bir işte sigortalı bir şekilde çalışması lazım. Anne adayının başvurusunun onaylanması için devletin sistem üzerinden anne ile ilgili araştırma yapması gerekiyor.

Kayıt yapıldıktan sonra sistemde düşen başvurulara kısa bir süre zarfında geri dönüş yapılacaktır. Bu süre tahmini iki haftadır.

Başvurular TC Kimlik Belgesi ile Sonlanacak…

screenshot-13.jpg

Gebeliği sonlanan çalışan iş kadınları için doğumdan hemen sonra yapılan yardım iş göremez belgesi yerine geçiyor. Fakat bu yardımlar bir sefere mahsus değildir. Anne olan kişinin doğum izin süresi bitene kadar düzenli bir şekilde yardım yapılacaktır.

Doğum yapan kadınlara yapılan yardımlar işten ayrı geçirdiği zamana, rütbeye göre de farklılık gösterecektir. Hesaplar asgari ücret hesabına göre yapılacak. Başvuruları sadece anneler değil babalar tarafından da yapılması durumunda başvuru kabul edilip yardım yapılacaktır. Ödemeyi tahsil edebilmek için anne olan kişilerin PTT’ye müracaat etmeleri gerekmektedir.

Herkese Veriliyor

Çalışan annelere verilen yardım ücretleri türlü sebeplere bağlı olarak farklılık gösteriyor. Bu yardımlar 8 bin Türk Lirasına kadar çıkıyor. Yardım türüne göre bir tek ödeme olacaksa kayıt yapılması gerekiyor. Kayıtlar SGK tarafından yapılacaktır. İş yapan annelere yapılan yardımdan faydalanıla bilinmesi için gebelik döneminden önce en az 3 ay süreyle bir işte sigortalı bir şekilde çalışması lazım. Anne adayının başvurusunun onaylanması için devletin sistem üzerinden anne ile ilgili araştırma yapması gerekiyor.

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.