AKP ve CHP Birleşti! Erman Toroğlu’nun Açıklamaları Sonrası…!

AKP ve CHP Birleşti! Erman Toroğlu’nun Açıklamaları Sonrası…!

A Spor kanalında spor yorumculuğu yapan eski hakem Erman Toroğlu’nun yaptığı bir yorum AKP ve CHP’yi bir araya getirdi. Irkçı bir benzetmede bulunan ve bu sebeple tepki gören Erman Toroğlu için AKP’li Cemal Bekle ile CHP’li Özcan Purçu açıklama yaptılar.

 

 

A Spor kanalında spor yorumculuğu yapan eski hakem Erman Toroğlu’nun yaptığı bir yorum AKP ve CHP’yi bir araya getirdi. Irkçı bir benzetmede bulunan ve bu sebeple tepki gören Erman Toroğlu için AKP’li Cemal Bekle ile CHP’li Özcan Purçu açıklama yaptılar. Ortak basın yapan AKP ile CHP milletvekilleri ırkçı söylemde bulunan Erman Toroğlu’na tepki gösterirken, birçok vatandaşta Erman Toroğlu’na tepki göstermekten geri durmadı. Eski hakem Erman Toroğlu’nun Roman vatandaşlara dair sarf ettiği ırkçı söylemlere dair tepkiler milletvekillerin ortak açıklaması ile birlikte daha da büyüdü.

 

İki Milletvekili Birlikte Tepki Gösterdi!

romanlara-yonelik-irkci-ifadeler-kullanan-erman-toroglu-hakkinda-3-ayri-suc-duyurusu-827719-1.jpg

Erman Toroğlu’na yaptığı ırkçı söylemle birlikte ilk dakikadan itibaren tepki gösterdiğini ifade eden AKP Milletvekili Cemal Bekle, Romanlarla ilgili yapılan bu ırkçılığı kabul etmeyeceğini söyledi. Farklılıkların bir zenginlik olduğuna değinen Bekle, Özcan Purçu ile birlikte nefret söylemelerinin karşısında olduklarını söyledi. Romanların tek yürek olduğunu ifade eden Bekle, kimsenin Romanlara saygısızlık yapamayacağını belirtti. Özcan Purçu ile birlikte hukuki süreçlere de başvuracağını belirten Cemal Bekle, herkesin tek yürek olmasını kendisini mutlu ettiğini söyledi.

 

Özcan Purçu Devrin Değiştiğini Söyledi!

ak-partili-vekil-bekle-ve-chp-li-purcu-dan-ortak-aciklama-erman-toroglu-na-tepki-gosterdiler-h133101-9b6d4.png

Erman Toroğlu’nun söyleminin ırkçılık olduğunu ifade eden CHP Milletvekili Özcan Purçu, bu söylemin Roman vatandaşların onurunu ve gururunu zedelediğine değindi. Devrin değiştiğini söyleyen Purçu, hiç kimsenin etnik kökenlere dil uzatamayacağını belirtti. Kanunların olduğunu da söyleyen Purçu, Erman Toroğlu’nun ırkçılık yaptığını ve bunun ırkçılık ile birlikte faşistlik olduğunu düşündüklerini söyledi. Son olarak ise hukuki süreci başlattıklarını Purçu’da ifade etti.

 

Erman Toroğlu’nun Tepki Çeken Sözleri!

Gaziantep Futbol Kulübü ile geride bıraktığımız günlerde yol ayrımına giren Marius Sumudica ile ilgili tepki gösteren Erman Toroğlu, Sumudica’nın yaptıklarını tiyatro olarak değerlendirdi. Sumudica’yı eleştirirken, bir Çingene olduğunu ve defalarca bunu tekrar eden Erman Toroğlu, sonrasında ise dilenci mi diyeyim demişti. Sumudica’ya eleştiri yağmuru yapan Toroğlu’nun üzerine basa basa defalarca Çingene demesine kızan birçok sosyal medya kullanıcısı da eski hakeme tepki gösterdi. Hukuki yollara başvuran milletvekillerinin ilerleyen günlerde bu konuda açıklama yapmaları bekleniyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.