5.250 lira maddi destek alamadım Diye üzülmenize Gerek Kalmadı!

5.250 lira maddi destek alamadım Diye üzülmenize Gerek Kalmadı!

Hesaplara yatacak olan maddi yardım tarihi belli oldu. Binlerce kişiye verilecek olan 5 bin 250 TL yardımın son tarihleri belirlendi. Malum pandemi döneminden fazlasıyla etkilenen esnaflar hatırlandı ve devlet tarafından ödenek sağlandı. Cumhur Başkanım

Hesaplara yatacak olan maddi yardım tarihi belli oldu. Binlerce kişiye verilecek olan 5 bin 250 TL yardımın son tarihleri belirlendi. Malum pandemi döneminden fazlasıyla etkilenen esnaflar hatırlandı  ve devlet tarafından ödenek sağlandı. Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan müjdeli haberi kabine toplantısında kurul ve gazeteciler eşliğinde açıklamasını yapmıştı.

Yapılacak olan karşılıksız hibe esnafımızı ne kadar rahatlatacak. Esnafımız için 3 ay kadar belirli bir gelir kaybı desteği sağlarken aynı zamanda 750 lira civarında kira bedelini ödemek adına desteklerini yapacağını duyurmuştu.

Büyük şehirlerde 40 m2 olan bir iş yeri için istenilen kira bedeli iki bin lira ile üç bin lira arasında değişirken. İç kesimlerde bu miktar 500 TL civarında düşmektedir. Büyük şehirlerde bulunan esnaf için verilecek olan bu ödenek ne kadar rahatlatabilir.

Malum hastalık nedeniyle kötü etkilenen esnaf 3 ay boyunca gelirinde bir kayıp ve kiralarında ödeme noktasında destek toplamda 5 bin 250 lira civarında gerçekleştirilecek.

Başvuru tarihinin iste 8 Ocak son tarih olarak belirlenmiştir.

Esnaflarımıza yapılacak olan kira yarımları ve aynı zamanda gelir kaybı desteği için istenilen başvuru şartları nelerdir ?

Yapılacak olan bütün başvurular E-Devlet üzerinden olacaktır. Başvuru tarihi 8 Ocak tarihinde son bulacaktır. Binlerce hatta milyonlarca esnafa ilaç gibi gelecek olan maddi yardımı asla kaçırmayın.

Yapılacak olan yardım miktarı ne kadar ? Bu desteği kimle alabilecek ?

Hangi kesimde bulunduğuna bağlı olarak belirlenen miktar büyük şehirlerde 750 lira olması ile beraberinde iç kesimlerde bu miktar 500 lira olarak belirlenmiştir. Aynı zaman da 3 aylık kira desteği olarak belirlenen 2 bin 250 tl ise büyük şehirlerde ki esnafın faydalanacağı belirtildi.

Yapılacak olan destek programı belirlendi.  Bakanlıklar olarak tespit edilen esnaf ve vergi mükelleflerini yerine getiren bütün esnaflar bu destekten faydalanabilecek.

Başvurulardan önce bakanlığın internet sitesinden ve aynı zamanda bu duyuru yazılı olarak yayınlanacak. Bu hibe desteğinin yalnızca bir defaya mahsus başvuru yapılabileceğini belirten bakanlıklar birden fazla yapılacak olan başvuruların kabul edilmeyeceğini bildirdi.

Verilecek olan hibe desteği sonrasında bu işletmelerin faaliyette olmaları dikkate alınacak ve gerekli kontroller sağlanacaktır şeklinde bilgileri aktarıldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.