45 Yıl Boyunca Para Biriktiren Adam! Bakın Ne Kadar Biriktirebilmiş!

45 Yıl Boyunca Para Biriktiren Adam! Bakın Ne Kadar Biriktirebilmiş!

İnsanlar genelde kağıt paralara verdikleri önemi bozuk paralara vermezler. Bozuk paraların bir araya geldiğinde değerleneceğini bilen bu adam tam 45 yıl boyunca para biriktirdi.

Otha Anders ismindeki Amerikalı adam kimsenin yeteri kadar değer vermediği, yere düştüğü zaman eğilip olmaya dahi tenezzül etmeyeceği paraları tam 45 yıl boyunca biriktirdi. 45 yılın sonunda biriken para ise herkesi şaşkına çevirdi.

ezgif-4-7ec93006b774.jpg

Anders, 1970’li yıllarda 45 yaşında bozuk para biriktirmeye başlamıştır. İlk olarak yerde gördüğü bir peniyi kumbaraya atmış, daha sonra harcamalarından artan paraları, yerde bulduklarını, arkadaşlarının veya akrabalarının evinde bulduğu tüm penileri kumbaraya atmaya başladı, Anders bir evde para bulduğunda bunu mutlaka ev sahibine söylüyor bulduğu para peyniyse alıyor daha büyük bir para ise almıyordu. Paraların gün geçtikçe artması ile birlikte Anders para biriktirmek için su damacanası kullanmaya başladı. Zamanla parayla dolan damacanaların da sayısı artmaya başladı.

Anders, 2015 yılında ev sigortası ödemesi gerektiğini öğrenir ve artık damacanaları bankaya götürmenin zamanı geldiğine karar verir. Anders 45 yılda tam 15 damacana dolusu kadar para biriktirmeyi başarmıştı, bu damacanaları arkadaşlarının yardımı ile kamyonete yükledi ve bankanın yolunu tuttu. Paraların ağırlığı tam 1200 kilogramdı ve bu bir Amerikan bizonu ile neredeyse eşitti.

ezgif-4-e3cc1721ad53.jpg

Damacanaların bankaya ulaşması ile birlikte sıra parayı saymaya gelmiştir ancak 1200 kilogram ağırlığındaki paranın elle sayılması mümkün değildir, tam bu sırada devreye paraları ağırlığına ve çapına göre ayıran bir para sayma makinesi girecektir. Makine yardımıyla paralar tam 5 saatte sayılabilmiştir. Anders’in 45 yıl boyunca biriktiği paranın toplam tutarı ise 513.614 pound olarak hesaplanmıştır. Anders bozuk paralar ile ev sigortasını ödedi ve sigorta olayı olmasaydı para biriktirmeye devam edeceğini söyledi.

ezgif-4-899bba3cebff.jpg

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.