24 ay vadeli 6 ay sonra ödemeli kredi yapılandırma kampanyaları!

24 ay vadeli 6 ay sonra ödemeli kredi yapılandırma kampanyaları!

Salgın sürecinde borcunu ödeyemeyen ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşa yeniden yapılandırma fırsatı geldi. Borçlarınız 24 ay vade de 6 ay sonra ödemeli 18 ay taksitli şekilde taksitlendirilecek. Milyonlarca insan başvuruda bulundu.

Salgın sürecinde borcunu ödeyemeyen ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşa yeniden yapılandırma fırsatı geldi. Borçlarınız 24 ay vade de 6 ay sonra ödemeli 18 ay taksitli şekilde taksitlendirilecek. Milyonlarca insan başvuruda bulundu.

Alınan yeni yapılandırma kararıyla borçların faizlerin silineceği hem de taksitlendirme fırsatının ve erteleme fırsatın verileceği duyuruldu. Salgın sebebiyle borcunu ödeyemeyen nakit akışı azalan esnaf ve sanatkarlar için Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği, Halk Bankası tarafından daha önce kullanılan krediler için ödeyemeyenlere yapılandırma fırsatı getirdiler. Borcunu ödeyemeyenler için faizsiz ödeme imkanı sunuldu.

screenshot-9.jpg

Kredi borç yapılandırılmasında Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği alacağı gecikme faizlerinden vazgeçerek anapara borçlanmaları için 6 ay erteleme 18 ay taksitlendirme fırsatı sundu. Bu yapılandırma fırsatıyla daha önce borçlarını yapılandıranlar ve taksitleri devam eden kişiler için faizler 6 ay süreyle ertelendi. Ayrıca faizler yüzde dörtte kaldı. Türkiye Esnaflar ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından yapılan açıklamada faiz oranlarının sabit kaldığı açıklandı. Kredi kullananlardan 3 taksitini ödeyemeyenler bu fırsattan yararlanamıyor.

screenshot-10.jpg

Salgın süreci hala devam ettiği için esnafın ödeme gücü hala yerine gelmedi. Bu süreçte esnafa destek olmak, bir nebze de yardımcı olmak için bu fırsat başlatıldı. Bu yapılandırma fırsatı için 100 bini aşkın başvuru gerçekleştirildi. Toplamda 500 milyon lirayı geçen yeni bir yapılandırma talebi bulunuyor. İlk bankalardan verilecek kredi miktarını 3-4 milyar şeklinde belirtmiştik. Zor günlerin gelmesi ile bu miktar artırıldı. Ayrıca Ticaret Bakanı daha önce sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada bu süreçte zor günler geçiren ve borcunu yapılandıran ancak ödeyemeyen vatandaş için tekrardan erteleme fırsatının hayata geçirileceği duyurulmuştu. Bu yapılandırma fırsatıyla esnaf ve sanatkarlara 18 ay taksitlendirme fırsatı sunulmaktadır. Ayrıca bu fırsat mart ayı itibariyle başlatıldı. Yapılandırma fırsatı 6 ay sonra ödemeli, 18 ay taksitlendirme li şeklinde toplamda 24 ayda sunulmaktadır.

Sizlerde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği üyesi iseniz ve belirtilen dönemde ve şartlarda Halkbank’tan kredi kullandı iseniz bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için TESKKOB’ dan ve Halkbank’ın resmi internet sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.