Bilim & Teknoloji

GOQii Vital 3.0 Bileklik Ateş Ölçebilecek

Ateş seviyesini ölçen bileklik GOQii Vital 3.0 üretime başladı. Artık akıllı bileklik ile ateş ölçmek mümkün olacak.

Koronavirüs için erken önlem sağlayacak teknolojiler geliştirilmeye başlandı. Herkesin kullanabileceği bu teknolojilerden biri olmaya aday GOQii Vital 3.0, kısa süre önce duyuruldu. Üzerinde bulunan termal sensörler sayesinde akıllı bileklerden farklı olarak bu cihaz ateş ölçümü gerçekleştirebiliyor.

GOQii tarafınan geliştirilen akıllı bileklik üzerinde iki adet termal sensör sistemi bulunuyor. Bu termal sensörler sürekli olarak ateş ölçümü gerçekleştirebiliyor. Ateş ölçümü sürekli olarak takip ediliyor. 25 derece ile 45 derece arasında ölçüm yapılabiliyor.

GOQii Vital 3.0 Seri Üretime Başlayacak

Koronavirüs tespitinde en önemli semptomlardan biri olan yüksek ateş için önemli bir cihaz olacak olan GOQii Vital 3.0, sadece ateş ölçme özelliğini kullanıyor. Diğer akıllı bilekliklerde olduğu gibi kalp ritim ölçer sensörleri de bulunmakta.

Aktivite takibi yapılabiliyor. Kalp atış sensörü sayesinde ritim verileri alınırken aynı zamanda kalori hesabıda yapılabiliyor.

GOQii Vital 3.0

Sadece ateşinizi değil, günlük aktivitelerinizi de takip eden akıllı saatin yakın zaman içerisinde seri üretime geçeceği bilgisi var. GOQii, ilk üretim ürünü olan 1000 adet akıllı bilekliğin Mumbai polis merkezine hediye edildiğini duyurdu.

Bu ilk üretiimin ürünleriydi. İkinci üretimle beraber saatler Amazon gibi alışveriş sitelerinden de alınabiliyor olacak. Fiyatı ne kadar derseniz, şimdilik belirlenmiş bir rakam yok. Amazon satışlarının başlaması ile fiyat belli olacaktır.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı