İnternet

Google ve Twitter’ın Tepki Toplayan Reklam Kararı

Google ve Twitter aşı karşıtlığı için aldığı reklamlar yüzünden tepki topladı.

Dünyanın en büyük internet devleri arasında gösterilen Google ile sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Twitter, son dönemde reklam konusunda aldıkları kararlarla gündemde. İki firmanın reklam konusunda eleştiriler almasının ana nedeni ise aşı karşıtlığı için verilen reklamları kabul etmeleri.

Dünyada giderek artmaya başlayan aşı karşıtlığı, belli başlı bazı platformlarca destekleniyor. Burada sosyal medyayı ve Google gibi internetin söz sahibi olan firmaları kullanmak ise aşı karşıtlığının yayılmasına neden oluyor.

Google ve Twitter Reklamları Kabul Etti

Aslında sosyal medya uygulamaları ve bazı internet devleri bu konuda reklamları kabul etmeyeceklerini ve aşı karşıtlığını teşvik etmeyeceklerini duyurmuştu. Fakat bazı kuruluşlar tarafından reklam tekliflerinin geldiği de yalanmamıştı. Son olarak bir kuruluş tarafından aşı karşıtlığı ile ilgili olarak bu tür platformlara reklam teklif edildiği belirtildi.

Google ve Twitter

Facebook, YouTube, Google ve Twitter’a reklam başvuruları yapıldığı ortaya çıktı. Facebook ve YouTube bu reklam başvurularını onaylamazken, Google ve Twitter’ın ise reklam başvurularını onayladığı ortaya çıktı.

Aşı karşıtlığı reklamlarının yayınlanması ise tepkiye neden oldu. Birçok kuruluş bu konuda reklamların insanları yanlış yönlendirdiğini belirtiyor. Gelen tepkiler sonrasında internet devlerinin nasıl adımlar atacağı ise başka bir merak konusu. Bu konuda farklı düzenlemelerin yapıldığını görmek mümkün olabilir.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı