Oyun

Google Stadia TV Arayüzü için Görseller Ortaya Çıktı

Google Stadia TV için görseller ortaya çıktı. Google Stadia TV nasıl gözükecek?

Bulut oyun servisleri arasında kalıcı bir yer edineceği düşünülen Google Stadia servisi için ardı ardına açıklama yapılmaya devam ediyor. İlk etapta standart web sürümü üzerinden yayını yapılan sistemin, hemen sonrasında Android akıllı telefonlar için sunulacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise servisin akıllı televizyon uygulamasının nasıl gözükeceği ortaya çıktı. 19 Kasım’da kullanıma girmesi beklenen Google Stadia TV servisinin detaylarından söz edelim.

Google Stadia TV Arayüzü Nasıl Olacak?

Paylaşılan görsellere baktığımız zaman Google Stadia TV arayüzünün çok daha geniş simgelere sahip olacağını görüyoruz. Oyunların simgelerinin çok daha büyük bir şekilde gösterileceği görülüyor.

Arayüzde net bir şekilde görülen oyun ise Worm Game olarak karşımıza çıkmakta. Pro abonelikle beraber oynanabileceği konusunda bilginin de yer aldığı oyunun, son oynananlar listesi olarak görüntülendiğini de belirtelim.

Google Stadia TV

Bu ipucu da gösteriyor ki arayüzde son oynanan oyunlar ana ekranda doğrudan listelenmekte. Bu oyunlara kolay erişim sağlanması mümkün olacak. Çok sayıda oyun desteği ve iddialı bir tasarımla beraber sunulması beklenen Google Stadia TV için 19 Kasım’ı beklemek gerekiyor.

19 Kasım sonrasında servisin tam anlamıyla yayınlandığını görmek mümkün olacak. Hem TV hem de mobil için nasıl bir yapı sunulduğunu böylece görebileceğiz. Ayrıca servisin şimdilik ülkemizde yayınlanmayacağını da söylemek gerekiyor.  

Etiketler

Gökhan ÇAKIN

1990 Trabzon doğumluyum. KTÜ Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenimimi tamamladım. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı