Oyun

Google Stadia Sistemini Destekleyen Cihaz Sayısı Artacak

Google Stadia desteği için cihaz sayısı artmaya başlayacak. Google ilk adımı attı.

Bulut oyun servislerini bir anda popüler hale getiren Google Stadia, geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başladı. Desteklenen cihazlarda kullanıma başlayan yeni sistemin, belli başlı sorunları da dikkat çekmeye başladı. İlk olarak servisin ısınma sorunu yaşadığı ve bazı durumlarda oyundan atma sorunlarıyla karşılaşılabileceği konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Yaşanan sorunlar bir yana, Google Stadia sistemini destekleyen cihazların sayısının az olması da eleştirildi.

Özellikle Android akıllı telefonlarda Google Stadia desteği bulunan cihazlar sadece Pixel modelleriyle sınırlı tutuldu. Şimdi ise bunu aşmanın yeni bir yöntemi ortaya çıktı. Geliştiricilerin tespit ettiği yöntemle, 3-4 dakikalık birkaç düzenleme yaparak sistemi iyi herhangi bir akıllı telefon modeliyle Google Stadia oyunlarını oynamak mümkün.

Google Stadia için Düzenleme Yolda

Bu yöntemin geçerli bir yöntem olarak görülmemesi ve bu yöntemle Android cihazlarda sunulan desteğin serviste banlanmaya neden olabileceğinin açıklanmasının ardından ise gözler bir kez daha Google’a çevrildi.

Google Stadia

Google tarafından ise açıklama gecikmedi. Servis için paylaşılan bilgilere göre cihaz sayısı sürekli olarak arttırılmaya devam edecek. İlk olarak Android akıllı telefonlar için düzenleme yapılacak ve önümüzdeki seneden itibaren yeni cihaz destekleri açıklanmaya başlayacak.

Özellikle Samsung modelleri için desteğin yakın zamanda gelmesi bekleniyor. Sırada iOS ve diğer platformlar da bulunuyor. Google’ın bu konuda nasıl adımlar atacağını zamanla göreceğiz.   

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı