Oyun

Google Stadia Isınma Sorunu için Açıklama Geldi

Google Stadia sisteminde yer alan ısınma sorunu için açıklama gecikmedi.

Google’ın bulut oyun servislerinden biri olan Google Stadia, aktif bir şekilde kullanılmaya başlandı. Son dönemin popüler oyun hizmetlerinden biri olan Stadia’nın kullanıma başlamasından sonra ise kullanıcılardan bazı sorun mesajları gelmeye başladı. Kullanıcılar ardı ardına yaptıkları paylaşımlarla Chromecast Ultra cihazının aşırı ısındığı belirtildi.

Birçok kullanıcı tarafından gelen mesajların ardından ısınma sorunu genel bir sorun olarak karşımıza çıkmaya başladı. Isınma sorununun iddialarından sonra Google Stadia yetkililerinden de cevaplar gelmeye başladı. Firma son yaptığı açıklamada konuya netlik kazandırmış oldu.

Google Stadia Isınma Sorunu Var Mı?

Yeni servisin ısınma sorununun gerçek olup olmadığı konusunda Google tarafından açıklamalar geldi. Google temsilcisi tarafından yapılan açıklamada, sistemin aşırı şekilde ısınmasının söz konusu olmadığı belirtildi.

Bu tür ısınma durumunun mümkün olabileceği konusunda bilgiler verilirken, her cihaz için bunun geçerli olabileceği ve ısınmanın herhangi bir tehlike oluşturmadığı belirtildi. Fakat kullanıcılardan gelen bilgiler aşırı ısınma nedeniyle sistemin kapandığı yönünde.

Google Stadia

Oyunlara engel olacak kadar bir ısınma sorununun olmadığı düşünülüyor olsa da kesin değerlendirme için uzun kullanım testlerinin yayınlanması gerekiyor.

Uzun kullanım testlerinden sonra son durumun ne olacağı ve gerçekten ısınma sıkıntısının yaşanıp yaşanmadığı hakkında bilgi almak mümkün olacak. Şimdilik sadece Google’ın bu yönde açıklamaları var.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı