Haberler

Google SMS Uygulaması için Yeni Güncellemeler Geliyor

Google SMS için yeni bir güncelleme ortaya çıktı. Google SMS güncellemesiyle gelecek yeni özellikler neler?

Google’ın akıllı telefonlar için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu tartışılmaz. Bir yandan Android işletim sistemi, bir yandan ise Google’ın akıllı telefonlar için sunduğu servisler. Tüm bunları düşündüğümüz zaman, firmanın atacağı adımları da merakla bekliyoruz.

Şu sıralar ortaya çıkan yeni bir haber de akıllı telefon sahiplerini heyecanlandırmaya yetecek cinsten. Öyle ki gelen bilgilere göre Google SMS uygulamasını yenilemeyi planlıyor. Paylaşılan görseller ve geliştiricilerden gelen mesajlarda bu yönde.

Google SMS Uygulamasını Nasıl Değiştirecek?

Belli bir kullanıcı kitlesine dağıtıldığı ortaya çıkan SMS uygulamasının yeni beta sürümüyle beraber nasıl yeniliklerin geleceği de ortaya çıkmış oldu. Ortaya çıkan görselleri ve geliştiriciler tarafından paylaşılan bilgileri değerlendirdiğimiz zaman, gördüğümüz ilk yenilik doğrulanmış SMS sistemi oluyor.

Doğrulanmış olan şirketlerin ya da göndericilerin SMS alabilme ve SMS üzerinde bu konuda bilgilendirmelerin bulunduğu bir sistemden söz ediyoruz. Bir diğer yenilik ise SMS hatırlatma sistemi olacak. Alınan SMS’ler için hatırlatma sunulacak.

Google SMS

“Bana bir saat sonra hatırlat” gibi komutların da kullanılabileceği belirtiliyor. SMS sisteminde yer alan bu değişikliklerin şu an için XDA Developers üzerinden paylaşıldığını görüyoruz. Bu değişikliklerin tüm kullanıcılar için yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda henüz yeterli bir bilgi yok.

Testlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanması durumunda, yeni SMS güncellemesinin tüm kullanıcılar için yayınlanması beklentisi var. Tabii ki bunun için şu an net bir süre vermek mümkün değil.

Ayrıca güncellemeler herkes için yayınlanacak olursa, hangi cihazlar ve hangi Android sürümleri için yeni özelliklerin geçerli olacağını da bilemiyoruz.  

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı