Haberler
Trend

Google Servisleri Kısa Süreli Çöktü

Bir süredir Türkiye’den hizmetlerini çekmeyi düşünen ve bu konuda adımlar atan Google’a gün içerisinde saatler erişim sağlanamadı. Kullanıcılar da “Google çöktü mü?” gibi soruları sorarken bu durumun Google’ın kararıyla alakalı olup olmadığını merak etmeye başladılar. 

Rekabet Kurumu tarafından verilen ceza nedeniyle zor günler yaşayan ve hizmetlerini Türkiye’de sınırlamayı planlayan Google’a bir süre ulaşım sağlanamadı. Bu durum bazı kullanıcıların alınan karar ile alakalı olduğunu söylemesine sebebiyet verdi. Ancak diğer bir kesim de Google çöktü mü? Sorusunu gündeme getirdi. Google Türkiye’den henüz bir açıklama gelmese de servislerin erişime tekrardan açıldığı gözüküyor. 

Bilindiği üzere sabah saatlerinde Google’a ulaşmaya çalışan milyonlarca kullanıcı erişim problemi yaşamaya başladılar. Türkiye ve bazı Balkan ülkelerinde meydana gelen bu sıkıntı dakikalar önce çözüldü. Kullanıcılar bu durumun Rekabet Kurumu ile alakalı olup olmadığını merak ediyorlar.

DownDetector Açıklama Yaptı

Dünyada çöken sitelerle alakalı en hızlı bilginin verildiği DownDetector, Google’ın Avrupa’da erişim sıkıntısı yaşadığını doğruladı. Sitenin verdiği rapora göre 24 farklı ülkede kullanıcılar Google’a birkaç saat ulaşamadılar. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Eyaleti de çökmeden etkilendi. Gelen haberlere göre yalnızca Google değil, şirkete bağlı olan Gmail, YouTube ve Google Maps servisleri de kullanım dışı kaldı. Tabii ki dünya genelinde ortaya çıkan bu problem, birkaç saat içerisinde giderildi.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı