Mobil

Google Play Store’da Arama Hatası Tespit Edildi

Android işletim sistemini kullanan akıllı cep telefonlarında güvenlik riskleri ve zararlı yazılım problemleri yaşanırken bu kez de Google Play Store’da büyük bir hata keşfedildi.

Android telefonlara market desteği sunan Google Play Store’de hiç beklenmedik bir şekilde arama hatası keşfedildi. Bu hatayla birlikte kullanıcıların aradıkları uygulamaları bulmakta zorlandıkları aktarıldı.

Birçok kullanıcıdan gelen bildirimlere göre uygulamaların adı doğru yazılmasına rağmen bazı uygulamalar Google Play Store’da çıkmıyor ve bu durum kullanıcıya ciddi şekilde vakit kaybettiriyor.

Deliver The Duck Oyunu Hatayı Açığa Çıkardı

Son dönemde kullanıcıların Google Play Store’da aradıklarını bulamadıkları kaydedilirken bu problemin en somut delili “Deliver The Duck” oyunu oldu. Kullanıcılar oyunu kendi ismiyle arattıklarında Play Store’da bulamıyorlar. Ancak çok ilginç bir şekilde “Deliver_The_Duck” yazarak arandığı zaman oyun kullanıcıların karşısına ilk sırada çıkıyor.

Google Play Store’da bulunan bu hata yalnızca Deliver The Duck oyunuyla sınırlı kalmıyor. Pek çok geliştirici kendi uygulamalarının Play Store’da bulunamadığını ve bundan ötürü maddi kayıp yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Google’dan Açıklama Bekleniyor

Ünlü teknoloji şirketi Google’ın Play Store ile alakalı henüz bir açıklamada bulunmadığı kaydedilirken, yetkililerin kısa bir süre içerisinde açıklama yapmaları bekleniyor.

Google’ın hatayı kapatmak için çalışıp çalışmadığı henüz bilinmezken, bunun bir hata mı yoksa kasıtlı mı yapıldığı tahmin edilemiyor.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı