Mobil

Google Pixel 4 Yine Ekran Sorunu ile Gündemde

Pixel 4 akıllı telefonlarının ekranlarında sorun ortaya çıktı.

Akıllı telefonları genel olarak sevilen Google, birkaç seridir kronik bir sorun yaşıyor. Markanın akıllı telefonlarında ekran sorunu dikkat çekiyor. Pixel 2 ve Pixel 3 modellerinden sonra kronik bir sorun haline gelen ekran sorunları için birçok düzenleme yapılmış ve Google bu şekilde ünlenmişti.

Pixel 4 yeni amiral gemisi akıllı telefonlarında ekran sorunları yaşanmaması bekleniyordu. Fakat bu modellerde de ekran sorunu olduğu iddiası gündeme gelmeye başladı.

İlk olarak telefonların ekranlarında 90 Hz yenileme hızına ulaşılamadığı konusunda eleştiriler gelmişti. Bu konuda ardı ardına paylaşımlar yapılırken şimdi ise ekran parlaklık değeri konusunda yeni iddialar gündeme gelmeye başladı.

Pixel 4 Ekran Parlaklık Sorunu

Yeni akıllı telefonların ekran parlaklık değerinin istenen değerlere çıkamadığı belirtiliyor. Ekran parlaklık değerinin normal şartlar altında 610 nit olması gerekiyor. Fakat kontrollere göre Pixel 4 akıllı telefon modellerinde ekran parlaklık değeri 444 nit olarak sınırlandırılmış durumda.

Pixel 4

444 nit parlaklık değerinin sınırlanmasının nedeni ise pil tüketimini düzenlemek. Pil tüketimi konusunda denge sunmak için Google’ın ekranlarda 444 nit parlaklık sınırını koyduğu belirtiliyor.

Telefonlarda HDR modu kullanıldığı zaman parlaklık değeri 610 nit seviyesine ulaşıyor. Google’ın bu sorun için herhangi bir düzenleme sunup sunmayacağı ise başka bir merak konusu.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı