Mobil

Google Pixel 4 Bükülme Testini Geçemedi

Google Pixel 4 için dayanıklılık testi yayınlandı.

Google’ın yeni akıllı telefon modeli Google Pixel 4 için testler yapılmaya devam ediyor. Telefon için yayınlanan son test ise dayanıklılık testi oldu. JerryRigEverything kanalı tarafından yapılan dayanıklılık testiyle beraber Pixel 4 akıllı telefonlarının zayıf noktaları ortaya çıkmış oldu.

Bu noktada yeni akıllı telefon modellerinin en zayıf noktasının bükülme testi olduğunu belirtelim. Yapılan bükülme testinde, çok küçük bir kuvvetle telefonun bükülmeye başladığı görülüyor. Yan çerçevelerden telefonun bükülme sonrası çatlamaya başladığı görülüyor. Biraz daha yüksek bir kuvvet uygulandığı zaman ise telefon tamamen bükülüyor.

Google Pixel 4 Ne Kadar Dayanıklı?

Bükülme testinden geçemediği görülen yeni akıllı telefon modelinin, diğer dayanıklılık testinden geçtiğini görüyoruz. Özellikle çizilme testlerinde yeni modelin 6 seviyede koruma sunduğu görülüyor. 6.seviyeye kadar koruma sunulurken, 7.seviyede ise telefonun çizilmeye başladığını belirtelim.

7.seviyeye kadar koruma sunulan akıllı telefonun ekran kısmında da çizilmelere karşı dayanıklılık sunması dikkat çekiyor. Fakat diğer birçok amiral gemisi akıllı telefon modelinde olduğu gibi yan kısımda metal bir çerçeve kullanılıyor.

Bu metal çerçeve nedeniyle yan kısımlar kolayca soyulabiliyor. Hemen hemen tüm alüminyum çerçeveli akıllı telefonların sorunu Google Pixel 4 modelinde de var gibi duruyor. Testin detaylarını yukarıda yer alan videoda bulabilirsiniz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı