Mobil

Google Pixel 3a XL Özellikleri Ortaya Çıktı

Google Pixel 3a XL tüm özellikleri ve bu model için açıklanan fiyatlar.

Akıllı telefon dünyasının yeni amiral gemisi akıllı telefon modelleri arasında gösterilen Google Pixel akıllı telefonlarına yeni seriler eklendi. Bu kez Google Pixel 3a XL akıllı telefonları gündeme geldi.

Yeni akıllı telefon modelinin XL modeli olmasının yanında bu serinin ekran kısmında da farklı özelliklerle beraber geldiğini gördük. Hemen bu modelin farklarını neler olduğuna bakalım.

Google Pixel 3a XL Tasarımı Nasıl?

Tasarımı kısmında çok önemli bir fark söz konusu değil. Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında an modelle aynı olduğunu göreceğiz. Bu modeller çerçeveli akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor. 3a akıllı telefonlarında olduğu gibi hem üst kısımda hem de alt kısımda çerçeveler var.

Google Pixel 3a XL

Arka kısımda ise yine ana modelde olduğu gibi parmak izi sensörlerinin kullanıldığını ve tek bir kameraya yer verildiğini görüyoruz.

Bu kısımda da herhangi bir fark söz konusu değil. Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında değişiklik gösteren tek bölümü ise boyut kısmı.

Google Pixel 3a XL Ekran Özellikleri Neler?

Yeni akıllı telefonların ana modelinde 5.6 inçlik bir seriye yer verilmişti. Bu modelde ise ekran boyutu kısmında daha başarılı bir seri söz konusu. Bu modelde de 6 inçlik bir panel var.

6 inçlik AMOLED ekranların çözünürlük değeri bölümünde ise 1080 X 2160 değerini görüyoruz. Bunun dışında ekran bölümünde herhangi bir fark söz konusu değil.

Google Pixel 3a XL Tüm Teknik Özellikler

Google Pixel 3a XL akıllı telefonları teknik özellikleri kısmında da fark yaratmıyor. Yine bu modelde de Snapdragon 670 işlemcilerine yer veriliyor. Orta segment işlemciler 2 GHz hız değerine sahip ve bu modelin beraberinde de 4 GB RAM bellek miktarına yer verilmiş durumda.

Bu kısımda da herhangi bir RAM değişikliği söz konusu değil. Sadece depolama alanı kısmında 64 GB ile 128 GB arasında iki farklı değere yer verildiğini görüyoruz.

Bunun dışında arka kısımda kullanılan 12.2 MP değerinde kamera ve ön kısımda kullanılan 8 MP değerinde ön kamerada değişmeye kısımlar arasında. Bu özelliklerle beraber yeni akıllı telefonların fiyat kısmında ise 479 dolar seçeneğine sahip olduğunu ekleyelim.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı