Mobil

Google Pixel 3a Tanıtımı Yapıldı – Özellikleri ve Fiyatı

Google Pixel 3a tanıtımı yapıldı. İşte özellikler.

Yeni akıllı telefon modellerini tanıtması beklenen Google’ın beklenen tanıtımı sonunda gerçekleştirildi. Yeni akıllı telefonlar içerisinde karşımıza çıkan ilk model ise Google Pixel 3a akıllı telefonları oldu. Uygun fiyatlı bir akıllı telefon modeli olarak tanıtılacağı bilinen akıllı telefonun özelliklerinden söz edelim.

Google Pixel 3a Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı telefonlar tasarım kısmında pek bir sürpriz yapmadı. Yeni modelin beklenen tasarımın dışına çıkmadığını gördük. Yeni akıllı telefonların tasarımı kısmında tek arka kamera ile öne çıktığını görüyoruz. Herhangi bir ekstra alanı bulunmayan telefonun arka kısımda parmak izi sensörünü de bulunuyor.

Google Pixel 3a

Ön kısma geçtiğimiz zaman ise standart çerçevelerin kullanılmaya devam ettiğini görüyoruz. Yine çerçeve kısmında bir değişiklik söz konusu değil. Üst ve alt kısımda standart çerçeve alanına yer veren akıllı telefonların teknik özelliklerinden söz edelim.

Google Pixel 3a Ekran Özellikleri Neler?

Google Pixel 3a modeli, uygun fiyatlı bir akıllı telefon modeli. Buna rağmen ekran kısmında iddialı bir akıllı telefon modelinin sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ekran kısmında 5.6 inçlik bir panele yer veriliyor.

Çözünürlük kısmında ise 2220 X 1080 piksel gibi bir değere yer veriliyor. Bu değerle beraber yeni akıllı telefon modelinin 441 PPi piksel yoğunluk derecesi bulunuyor.

Google Pixel 3a

Yine ekran kısmında da OLED panel kullanılmaya devam edildiğini de ekleyelim. Beklenti LCD ekran kullanılacağı yönündeydi ancak OLED ekran kullanımı devam etti.

 Google Pixel 3a Teknik Özellikleri Neler?

Snapdragon 670 işlemci serisinin kullanıldığı akıllı telefon modelinin bu işlemci modeliyle beraber sunduğu RAM bellek miktarı ise 4 GB RAM bellek olarak açıklandı. Standart olarak 64 GB depolama alanının kullanıldığı akıllı telefonun, 12.2 mm değerinde tek arka kamerası bulunuyor.

Bunun dışında ön kamera kısmında ise 8 MP değerinde tek bir kamera kullanımı yapıldığını görüyoruz. Android Q işletim sistemine sahip olan yeni akıllı telefonların grafik birimi kısmında da Adreno 616 grafik birimine yer verdiğini de ekleyelim.

Tüm bu özelliklerle beraber yeni akıllı telefonların fiyatının da 399 dolar olduğunu da ekleyelim. Yeni modelin Türkiye’de satılmayacağını da ekleyelim.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı