Mobil

Google Pixel 3a için Beklenen Onay Geldi

Google Pixel 3a akıllı telefonları için önemli detaylar ortaya çıktı. Google Pixel 3a kaç farklı model olarak gelecek?

Akıllı telefon sektörüne bomba gibi giriş yapan Google, Pixel akıllı telefonları ile istediğini almayı başardı. Markanın yeni akıllı telefon modelleriyle fark yaratacak şekilde başarı elde ettiğini görüyoruz. Özellikle kamera kısmında beğeni toplayan seriler için şu sıralar yeni bir akıllı telefon daha geleceğini de belirtelim. Bu kez gelecek olan akıllı telefon Google Pixel 3a modeli olacak. Hatta yeni modellerin kod adının ne olacağı bile ortaya çıkmış durumda.

Google Pixel 3a Modelleri Geliyor

Bugün paylaşılan yeni görseller Google Pixel 3a serisi için iki farklı akıllı telefon modelinin geleceğini gösteriyor. Görsellere göre bir ana model olacak bir de biraz daha gelişmiş bir telefon olarak gelecek olan XL modeli olacak.

Her iki akıllı telefonun da orta segment seriler içerisinde yer alacağı konusunda bilgiler var. Özellikle Google Pixel 3a ana modelinin tam olarak orta segment modellere hitap etmesi bekleniyor.

Telefonların teknik özellikleri konusunda da çok fazla detayın paylaşılmamış olduğunu ekleyelim. Sadece bu modellerin ekranları konusunda bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda. Buna göre Google Pixel 3a akıllı telefonlarında 1080 X 2220 piksel çözünürlük değerini göreceğiz. Piksel yoğunluk değerinin de 440 PPi olduğunu görmek mümkün olacak.

Google Pixel 3a

Bir diğer akıllı telefon modeli olacak olan XL için ise 1080 X 2160 piksel çözünürlük değerinden söz ediliyor. Bu modelin piksel yoğunluk değeri ise 400 ppi olacak. Her iki akıllı telefon için de ekran boyutu kısmında herhangi bir detay söz konusu değil.

İki modelin de ekranının boyutunun nasıl olacağını bilmesek bile, XL akıllı telefonlarının ekranlarının biraz daha büyük olacağı görülüyor. Bu modellerin piksel yoğunluk değerinin daha düşük olması, ekran boyutu kısmında daha büyük bir serinin sunulması anlamına geliyor.

Telefonların 4 GB RAM bellek barındıracağı dışında teknik kısımda bir detayı ortaya çıkmış değil. Muhtemelen 2019 yılının ikinci çeyreği içerisinde tanıtıma çıkacak olan modellerin geri kalan detaylarını, tanıtım sonrasında öğrenmemiz mümkün olacak.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı