Mobil

Google Pixel 3a Çıkış Tarihi Belli Oldu

Google Pixel 3a modelinin tanıtılacağı etkinlin için tarih belli oldu. Google Pixel 3a ne zaman geliyor?

Google, akıllı telefon sektöründe sessiz sedasız ilerlemeye başladı. Akıllı telefon satışları sürekli olarak artmaya devam eden markanın, son olarak Google Pixel 3a modelleri için hazırlandığı ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz hafta belli başlı özellikleri paylaşılan akıllı telefonların ne zaman tanıtılacağı da paylaşıldı. Google’ın tanıtımı ne zaman yapacağı konusunda paylaşımın, afiş görselleriyle beraber geldiğini de ekleyelim.

Google Pixel 3a Ne Zaman Tanıtılacak?

Paylaşılan afiş görsellerine göre yeni modelin tanıtımı için çok uzun süre beklemeyeceğiz. Telefonların tanıtımı önümüzdeki ay başında yapılacak. Global olarak düzenlenmesi beklenen etkinlik 7 Mayıs tarihinde gelecek.

Şimdilik Google Pixel 3a ve 3a XL akıllı telefonlarının tanıtılacağı bilgisi var ancak 7 Mayıs etkinliğinde bazı sürpriz ürünlerin de geldiğini görmek mümkün olabilir. Orta segment serilere eşlik edecek yeni giyilebilir ürünlere de hazır olmak gerekiyor.

Google Watch serisinin de ortaya çıkabileceği tanıtımda gelecek 3a modellerinin özelliklerini de hatırlayalım. Şimdiye kadar gelen bilgilere göre yeni akıllı telefonların içerisinde Snapdragon 670 işlemcileri yer alacak.

Google Pixel 3a

4 GB RAM bellek kapasitesi ve Snpadragon 670 işlemcileriyle beraber performans konusunda da çok daha başarılı bir serinin karşımıza çıktığını göreceğiz.

Ekran kısmında ise 5.6 inç gibi bir boyut göreceğiz. 1080 X 2220 piksel çözünürlük değerine sahip olacağı iddia edilen ekranların, XL modelinde de 6 inç olarak sunulması bekleniyor. 12 MP tek arka kamera ve 8 MP değerinde tek ön kamera ile geleceği iddia edilen telefonun fiyatının ise 600 dolardan başlayacağı bilgisi var.

Tüm bu bilgilerin kesinlik kazanacağı etkinliğin 7 Mayıs tarihinde olacağını da bir kez daha hatırlatalım. Etkinlik sonrasında tüm detaylara yer vereceğiz.   

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı