İnternet

Google Photos için Güncelleme Geldi

Google Photos için önemli bir güncelleme daha yayınlandı. Artık metinlerden fotoğraflar tanınabilecek.

Google Chrome için güncellemeler yayınlamaya devam eden internet devi, bir yandan yeni güncellemeler yayınlamaya devam ederken bir yandan da diğer servisleri için çalışmalarını sürdürüyor. Firma son olarak Google Photos için yeni bir güncelleme yayınladığını açıkladı.

Bu kez Google Photos için yayınlanan güncelleme, akıllı telefon kullanıcılarını bir hayli memnun edecek gibi duruyor. Öyle ki yayınlanan güncelleme sonrasında çok daha yetenekli hale gelen Fotoğraflar uygulamasıyla karşı karşıya kalacağız.

Google Photos Metinleri Tanıyacak

Yeni güncelleme sonrasında Google Photos, fotoğraf arama sistemini yenileyecek. Bu zamana kadar kullanılan sistemde, fotoğraflarda yer alan etiketlere göre aramalar yapılabiliyordu. Etiketlerde yer alan kişiler ve nesnelere göre kolayca arama gerçekleştirebiliyordunuz.

Yeni yayınlanan güncelleme ise çok daha fazla fotoğraf bulunduran kullanıcılar için büyük bir kolaylık sunulmuş olacak.

Bu noktada kullanıcılar fotoğraflarda yer alan metinler üzerinden aratma yapabilecek. Fotoğraflarda yer alan metinler Google tarafından tanınacak ve arama sonuçlarına uyan fotoğraflar görüntülenecek.

Google Photos

Görüntülerde yer alan yazılar üzerinden yapılan aramalarda Google lens artıları da kullanılacak. Sessiz sedasız olarak kullanılmaya başlayan yeni özellik için Google tarafından da açıklamalar gecikmedi.

Kullanıcıların oldukça beğeneceği ve bir hayli işlevsel olan yeni özelliğin sonrasında da güncellemelerin devam edeceğini belirtelim. Google Photos için düşünülen yeni güncellemelerin neler olduğu ise zaman içerisinde açıklanacak gibi gözüküyor. Google yetkililerine göre bu sistem daha çok işlevsellik kazanacak.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı