Mobil

Google Mesajlar 4.2 için Detaylar Ortaya Çıktı

Google Mesajlar 4.2 güncellemesiyle spam mesajlar engellenecek.

Spam mesajlar oldukça can sıkıcı bir şekilde artış göstermeye başladı. Önemli bir güvenlik riski oluşturmaya da başlayan spam mesajlar için en yetkili isim Google ise harekete geçti. Mesajlar uygulaması için yayınlanacak olan Google Mesajlar 4.2 güncellemesi sonrasında spam mesaj sorunu tamamen ortadan kaldırılacak.

Yeni güncelleme sonrasında mesajlar uygulamasında spam mesajların görüntülenmesi engellenecek. Bu spam mesajların engellenmesi için ise kimlik doğrulama sistemi kullanılacak. Google Mesajlar servisinin yeni beta sürümünde yer alan detaylara göre, spam mesajları engellemek için doğrulama kodlarının kullanıldığını göreceğiz.

Google Mesajlar 4.2 Neler Sunacak?

Yeni sistemle beraber mesaj gönderen kişiye kimlik doğrulaması için bir de kod gönderilecek. Kullanıcıya gönderilen bu kodla beraber mesajın onaylanması sağlanacak. Bu şekilde bir nevi mesajın kimlik doğrulaması sunduğunu görmek mümkün olacak.

Google Mesajlar 4.2

Spam mesajları engellemek için önemli bir artı sunacak olan yeni sürümün ne zaman yayınlanacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Beklenti yılbaşından hemen sonra bu sürümün yayınlanacak olması. Şu an için güncellemenin testlerinin de devam ettiği belirtiliyor.

Tüm kullanıcılar için yayınlanacak olan güncellemenin spam mesajları engelleme konusunda ne kadar başarılı olacağı ise bir başka merak konusu oldu. Sosyal medya uygulamalarında da kullanılan kimlik doğrulaması sisteminin mesajları kontrol altına alması bekleniyor.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı