İnternet

Google+ için Geri Sayım Başladı

Google+ için yolu sonu geldi. Google+ kapanıyor!

Sosyal medya uygulamaları arasındaki yarışa katılma kararı alan Google, bu alanda adımlarını Google+ uygulaması ile atmıştı. Sosyal medya uygulamalarıyla yarışa giren ve kullanım oranlarını arttırmak isteyen internet devi, bugün yaptığı açıklama sonrasında ise bir dönemin sona erdiğini açıkladı.

Google+ Tutunamadı

Yetkililer tarafından yapılan açıklama sonrasında Google+ platformuna resmi olarak son verildiği belirtildi. Büyük umutlar ile açılan ve Twitter ile Facebook gibi uygulamalara karşı üstünlük sağlaması beklenen platformun zaten kapanması gündemdeydi. Fakat servisin ne zaman kapanacağı konusunda kesin bilgiler yok.

Şimdi ise bu konuda da kesin kararlar açıklanmış oldu. Buna göre platform resmi olarak kapanma süreci içerisine girdi. Kapanma sürecinin ise çok uzun olmayacağından söz ediliyor. Buna göre platform hesapları şu an için silinmeye başlandı. Hesapların bir bir silindiği ve bu konuda düzenlemelerin hayata geçtiği de gelen bilgiler arasında.

Google+

Silme işleminin ne kadar uzun süreceği konusunda bir bilgi ise bulunmuyor. Muhtemelen Google+ kullanıcılarına konu hakkında bilgilendirme veren mesajlar gönderilecektir. Hesapların kapatılmadan önce yedeklenmesi konusunda da bildirimlerin yapılması bekleniyor. Böylelikle bir devrin sonunun geldiğini söylemek de yanlış olmayacaktır.

Yazımızı bitirmeden önce merak edilen bir diğer konu hakkında da bilgi verelim. Servis kapanma duruma geçti ancak bunun nedeni ne? Sorunun cevabı oldukça basit. Bu durumun nedeni kullanım oranlarının oldukça az olması. Son verilere göre kullanıcılar uygulama içerisinde sadece 5 saniyelik bir süre geçiriyor.

Bu da Google’ın ekstra olarak zaman harcaması ve maliyetlerinin artması anlamına geliyor. Kısacası kullanım oranı düşük ve bu durumda kazanç elde edilmesinin önüne geçiyor. Haliyle servisin kullanımının bir anlamı kalmıyor. Düşük kullanım oranları nedeniyle Google+ döneminin sona erdiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı