Haberler

Google I/O 2020 Konferansı için Tarih Belli Oldu

Google I/O 2020 konferansı için tarih belli oldu.

Her sene Google tarafından düzenlenen geliştirici konferansı bu sene de düzenlenecek. Şimdiye kadar Google’ın bu sene düzenleyeceği etkinlik için tarih belli olmamıştı. Etkinliğin tarihini belli eden bir bulmaca oyunu yayınlanmış ve tarih bu oyunun içerisine gizlenmişti. Sonunda bulmaca oyunu çözüldü ve Google I/O 2020 geliştirici konferansının tarihi belli oldu.

Google I/O 2020 Etkinliği Ne Zaman Duyurulacak?

Google, tarafından sunulan bulmacanın içerisine gizlenen tarihi bulmak için çalışmalar yapıldı. Birçok kullanıcının katıldığı bulmaca oyununda, katılımcılar uyguların adını belirlemeye ve frekanslarını öğrenmeye çalıştı.

Çok sayıda kullanıcının katıldığı etkinlik sonrasında geliştirici tüm uydular keşfedildi ve uyduların kilidi açıldı. Çok sayıda uydunun yer aldığı bulmacanın çözülmesinin ardından Google I/O 2020 konferansı için kesin tarihte ortaya çıkmış oldu. Buna göre etkinlik 12 Mayıs ile 14 Mayıs arasında düzenlenecek.

Google I/O 2020

12 Mayıs ile 14 Mayıs arasında düzenlenecek olan etkinlik kapsamında Android yeni sürüm, YouTube için yeni özellikler, Google Asistan gibi birçok servisin yeni özellikleri duyurulacak. Ayrıca firmanın bu sene Chrome OS işletim sistemi için de önemli bazı yenilikleri sunması bekleniyor.

Android için sunulacak olan yeniliklerin neler olacağını da zaman gösterecek. Şimdilik bu konuda çok bir detay söz konusu değil. Tüm yenilikleri etkinlik sonrasında öğrenmek mümkün olacak.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı