Haberler

Google Haritalar Uygulamasına “Rapor Ekle” Özelliği Geliyor

Navigasyon sistemlerinde en çok kullanılan altyapılardan olan Google Haritalar için yeni bir güncelleme yolda.

Google Haritalar uygulamasına yepyeni bir özellik geliyor. Gidilecek güzergahtaki trafik yoğunluğu, kaza ve yol çalışma raporları gibi birçok olumsuz durumu kullanıcılar arasında etkileşimle sunmayı düşünen Google Haritalar, böylece daha önce Waze uygulamasında gördüğümüz sistemin bir benzerini kendi uygulamasına da eklemiş olacak.

Rapor Ekle” adında gelecek olan yeni özellik sayesinde kaza, trafik sıkışıklığı, radar konumları gibi durumları Google Haritalar üzerinde kullanıcılar rapor ederek diğer kullanıcıların bu durumdan en az şekilde etkilenmesini sağlamayı amaçlıyor.

Google’ın Haritalar uygulamasına getireceği bu özelliğin önümüzdeki hafta içinde yayınlanacak bir güncelleme ile Android ekosisteminde kullanıcılara sunması bekleniyor. 9to5google adlı yabancı bir kaynak tarafından verilen bilgilerde bu özelliğin iOS kullanıcılarına ne zaman geleceği konusunda net bir bilginin verilmediği dikkat çekti.

Google Haritalar İçin “Rapor Ekle” Özelliği

Rapor Ekle” özelliği geçtiğimiz Aralık ayında test olarak bazı kullanıcılar tarafından kullanılmakta idi. Test aşamalarında sistemin kararlı hale getirilmesiyle birlikte önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulacak olan bu özellik için en çok merak edilen konu ise hukuki sorunlar yaşanıp yaşanmayacağı. Zira bilindiği üzere birçok ülkede radar sistemlerinin yerini bildiren uygulamaların birçoğu yasaklanmış durumda.

Google Haritalar uygulamasına gelecek yeni özelliğin ülkemizde kullanılıp kullanılmayacağı henüz netleşmiş değil. Ancak birçok açıdan kullanışlı bir sistem olduğunu şimdiden gözlemleyebiliyoruz.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı