İnternet

Google Haritalar için Hız Göstergesi Özelliği

Google Haritalar için bir güncelleme daha ortaya çıktı. Bu kez Google Haritalar'a hız göstergesi sistemi geliyor.

Haritalar konusunda dünyanın en çok kullanılan servisi olan Google Haritalar, her geçen gün biraz daha geliştirilmeye devam ediyor. Google’ın geçtiğimiz aylarda Waze’yi satın almasının ardından da servisin daha fazla yeni özellik kazanmaya başladığını gördük.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Google Haritalar için radar sistemlerinin kullanıma girdiği konusunda bilgiler paylaşılmıştı. 40’dan fazla ülkede geçerli olmak üzere Google Haritalar üzerinde artık radar uyarılarının da yer alacağı ve gizli radar konumlarına bile yer verileceği açıklanmıştı. Bu bilginin paylaşılmasının ardından bu kez ise hız göstergesi özelliği ortaya çılktı.

Google Haritalar Hız Göstergesi Dönemi

Yeni özellik, doğrudan haritaların sol alt köşesine yerleştirilecek. Sol alt kısma yerleştirilecek olan özellikle beraber sınırı aştığınız zaman uygulama sizi uyaracak. Hız sınır uyarısı sistemi olarak da gösterebileceğimiz sistemle beraber hızı aştığınız bölgelerde uyarı alacaksınız.

Bu şekilde ceza yemenizin önüne geçilecek. Ayrıca sistem anlık olarak hız takibi yapılmasını da sağlayacak. Söz konusu özelliğin kullanımı için yine sınırlı yayın yapıldığını da ekleyelim.

Şu an için tüm bölgelerde bu özelliği kullanmak mümkün değil. Google ilk olarak ABD, İngiltere, Belçika ve Brezilya için güncellemelerin yayınlandığını duyurdu.

Google Haritalar

Bu bölgelerde sorunsuz kullanım sunulmasının sonrasında diğer ülkeler için de yavaş yavaş yeni özelliğin gelmesi bekleniyor. Özellikle radar özelliğinin yayınlandığı 40’ı aşkın ülke de bu özelliğin de kullanıma girmesini bekliyoruz. Henüz tarih konusunda bir açıklama yapılmadığını da ekleyelim.

Ayrıca bu özelliği kullanmak için yapılması gerekenler konusunda da açıklama yapıldığını söylemek gerekiyor. Yeni sistemi kullanmak isteyen kullanıcılar, Navigasyon ayarları menüsüne girmeleri ve burada yer alan hız göstergesi seçeneğini aktif etmeli. Yeni seçenek doğrudan sol köşede gösterge olarak aktif edilecek.   

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı