Haberler

Google Haritalar için Çeviri Dönemi Geliyor

Google Haritalar için yeni bir çeviri özelliği geliyor.

Dünyanın en çok kullanılan navigasyon uygulamalarından biri olan Google Haritalar için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni bir sistem güncellemesi alan uygulama, şimdi ise bambaşka bir yenilik ile gündemde. Bu kez Google Haritalar için çeviri özelliği gelecek. Özellikle sık sık farklı ülkelere seyahat eden kullanıcılar için büyük kolaylık sunacak olan yeni çeviri özelliği ile adreslere her yerden ulaşmak mümkün olacak.

Google Haritalar Çeviri Sistemi Nasıl Çalışacak?

Sistemin işleyişi konusunda da bazı detaylar belli olmuş durumda. Buna göre işleyiş oldukça basit olacak. Kullanıcılar farklı bir ülkede adres bulmak için Google Haritalar kullandığı zaman, adresi yazar yazmak bir mikrofon işaretinin çıktığını göreceksiniz.

Bu mikrofon işareti yazılan metnin yerel dilde nasıl telaffuz edildiğini söyleyecek. Yani bir nevi metinden çeviri yapılacak. Böylece adres tariflerinde çok daha kolaylaştırılmış bir işlem sunulacak.

Bunun dışında metinden çeviri olduğu gibi konuşarak metne çeviri özelliği de sunulacak. Yani bir adresi konuşarak okuduğunuz zaman bunu bölgedeki karşılığıyla bir adres tarifi olarak kullanabileceksiniz.

Google Çeviri üzerinden işleyecek olan sistemin şu an denemeleri devam ediyor. Bu ay içerisinde güncellemenin kullanıcılara sunulması bekleniyor. İlk etapta iOS cihazları için yeni özellik gelecek ancak sonrasında Android için de yayın yapılacak.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı