İnternet

Google Gizlilik Konusunda Yeni Adımlar Atıyor

Google Drive için yeni bir gizlilik politikası ortaya çıktı. Google Drive gizlilik politikasında yer alan yenilikler neler olacak?

Teknoloji alanın da bir dev olan Google, hem akıllı telefonlara hem web alanına hem de bilgisayar dünyasına girmiş olan devlerden bir tanesi. Haliyle söz konusu teknoloji dünyası olunca Google bu konuda söz sahibi firmalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Hele ki söz konusu veri gizliliği olunca Google’ın bu konuda ilk başvurulan adreslerden biri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Facebook olayından sonra gündeme gelen veri gizliliği konusunda da Google’ın adımları merakla bekleniyor. Gelen bilgilere bakacak olursak firma bu konuda çok önemli adımlar atacak.

Google Gizlilik Önlemleri Alıyor

Google’ın gizlilik önlemlerinin ilk olarak kendi servislerinde geçerli olması bekleniyor. Firmanın kendi uygulamalarını bu yönde düzenlendiğini görmek mümkün olacak. Özellikle Google Drive için bu konuda çok önemli adımlar atılmak üzere.

Yapılan açıklamalara göre bundan sonraki süreçte Google Drive üzerinden paylaşılan dosyalar ya da veriler çok daha gizli tutulacak.

Google Drive bile sadece o an için kullanılan dosyaya ya da veriye erişim sağlayabilecek. Bunun dışında tüm verilere erişim gibi bir durum söz konusu olmayacak.

Google Drive

Gizlilik konusunda atılan adımlar sürekli olarak geliştirilmeye de devam edecek. Sadece bu da değil, bunun dışında dosyalara erişim sırasında istenen izinlerin de genişletildiğini göreceğiz.

Artık Google Drive herhangi bir işlem sırasında hangi dosyalara erişim yapılması gerekiyorsa, bu dosyalar için ayrı ayrı izinler alması gerekecek. Özellikle kişisel verilerin korunması konusunda çok önemli adımların atıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı