İnternet
Trend

Google Çöktü mü? Neden Açılmıyor?

Google servislerine erişim sorunu yaşanıyor. Sorunun kaynağı belli mi?

Çok kısa bir süre önce Google çökmüş ve bir türlü bağlantı sağlanamamıştı. Dünya genelinde yaşanan sıkıntının ardından yine kısa bir süre sonra Google eski haline döndürülmüştü. Sunucularda yaşandığı iddia edilen sorunlar nedeniyle çöktüğü söylenen internet devinin yine aynı sorunla gündemde olduğunu da ekleyelim.

Bu kez başata Türk Telekom kullanıcılarının Google servislerine ulaşamadığı yönünde bilgiler geliyor. Google arama motoru ve Google servisleri kullanılamıyor. DownDetector verilerine baktığımız zaman, ülkemizde yaygın bir şekilde erişim sorunu olduğu doğrulanıyor.

Google

Türk Telekom Google Sorunu

Sadece Google tarafından yaşandığı düşünülen sorunun Türk Telekom servislerinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle öne çıktığı düşüncesi var. Türk Telekom servislerinde bir sorun olduğu ve bu sorunun neticesinde Google’a erişimin doğru bir şekilde yapılmadığı düşüncesi hakim.

Henüz Türk Telekom cephesinden de bir açıklama gelmiş değil. Öncelikle resmi açıklamayı beklemek gerekecek. Şu saatlerde kullanıcıların sıkıntılar çekmeye devam ettiği ve erişim sorununun yaşandığını da söyleyebiliriz. Fakat dediğimiz gibi resmi bir açıklama gelmiş değil. Bu noktada resmi açıklamaları beklemek en doğrusu olacaktır.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı