İnternet

Google Chrome Yeni Sekme Özelliklerini Test Ediyor

Google Chrome tarayıcı için yeni özellikler test edilmeye başlandı. Google Chrome yeni sekme özelliği neler sunacak? Testler ne zaman tamamlanacak?

Dünyanın en büyük tarayıcılarından biri olan Google Chrome için sürekli olarak güncellemeler yayınlanmaya başladı. Google’ın, Mozilla ve Opera gibi tarayıcılarla girdiği yarışta öne geçmek için önemli özellikler eklediği Google Chrome, şu sıralar yeni sekme özellikleri üzerinde  güncelleme alma hazırlığında.

Google Chrome geliştirici ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre tarayıcının sekme özellikleri güncellenecek. Yapılan güncelleme sonrasında sekmeleri kendi içerisinde gruplara bölmek mümkün olacak.

Google Chrome Sekmeleri Değişiyor

Güncelleme sonrasında gruplayabileceğini sekmelerin kontrolleri çok daha kolay olacak. Gruplanan sekmeleri kontrol etmek kolay olacağı gibi bu sekmeler üzerinde kayıt işlemini gerçekleştirmek de mümkün olacak.

Grupladığınız sekmeleri kayıt altına almanızın sağladığı birçok avantaj olacak. Diyelim ki yanlışlıkla sekmeleri kapattınız. Sekmeleri yanlışlıkla kapattığınız zaman kayıt altına alınan sekmeleri kolayca yeniden açmak mümkün olacak.

Bunun için ekstra bir eklenti kullanmak da gerekmeyecek. Bir nevi gruplandırılmış olan sekmeleri kurtarabileceksiniz. Söz konusu özelliğin fark yaratması bekleniyor.

Google Chrome

Şu an için Google Chrome tarayıcıya yeni özelliklerin eklenmediğini de belirtelim. Yapılan açıklamada da yer aldığı gibi yeni sekme özellikleri şu an için Canary tarayıcı üzerinde deneniyor.

Denemelerin bir süre daha devam edeceği belirtiliyor. Canary üzerinde yapılan denemelerin başarılı olması durumunda ise yeni güncelleme standart tarayıcı için de yayınlanmış olacak.

Şimdilik bunun için net bir tarih verilmediğini de ekleyelim. Bunun için Google geliştirici ekibi tarafından yapılacak olan açıklamaları takip etmek gerekecek.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı