İnternet

Google Chrome Sekmeler için Güncelleme Yayınlamaya Hazırlanıyor

Google Chrome tarayıcı için yeni güncelleme yolda. Google Chrome Android sürümü için gelecek yeni özellikler neler?

Google Chrome, internet dünyasında en çok kullanılan tarayıcılar arasında ilk sırada yer alıyor. Sadece bilgisayarlar üzerinden kullanılan tarayıcı değil, bunun yanında mobil sürümde de en çok kullanılan tarayıcının Google Chrome tarayıcısı olduğunu görüyoruz.

Her ne kadar en çok kullanılan tarayıcılar arasında yer alıyor olsa da Google Chrome için geliştirme süreçleri ise son bulacak gibi gözükmüyor. Özellikle işin mobil kısmı için yeni güncellemelerin yolda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Beta testleri devam eden Android güncellemesi için detaylardan da söz edelim. Bakalım Google Chrome sekmeler nasıl bir yenilik kazanacak?

Google Chrome Sekmeleri Değişiyor

Android akıllı telefonlarda kullanılan Google Chrome tarayıcı, özellikle küçük ekranlı akıllı telefonlarda sekme görüntüleme kısımlarında sorunlarıyla gündeme geliyor. Tarayıcının sekmeleri biraz daha karışık ve tüm sekmeleri görüntülemek pek kolay değil.

Özellikle küçük ekranlı akıllı telefonlar için bu durumun geçerli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni güncelleme ise tam olarak bu soruna odaklanan bir güncelleme olacak. Güncelleme sekmeler kısmında gruplandırma özellikleri sunacak.

Google Chrome

Sekmeler kısmı artık gruplandırılabilecek. Sekmelerin gruplandırılması dışında sekmelerin yönetimi de çok daha rahat olacak. Artık ekranda tüm sekmeler küçük resimler olarak gösterilecek ve kullanıcılar bu sekmelere kolaylıkla giriş gerçekleştirebilecek.

Seçtiğiniz sekmelerin tüm sayfalarıyla görüntülenmesi sağlanmış olacak. Sekme kontrollerinin daha da kolaylaştırılması bekleniyor. Yeni güncelleme için ise bir süre daha beklemek gerekiyor.

Güncellemenin yayınlanması için en azından beta sürümünün başarılı bir şekilde sonuçlanması gerekiyor. Google Chrome güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı açıklandığı zaman sitemizde yer vereceğiz.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı