İnternet
Trend

Google Chrome Kullanıcılarını Uyarmaya Hazırlanıyor

Google tarafından popüler tarayıcı Chrome için getirilen yeni güncelleme ile artık şifre çalınmaları gibi durumlara karşı kullanıcılar uyarılacak.

İnternette oluşan riskler Google’ı yeni önlemler almaya itti. Google’ın resmi internet tarayıcısı olan Chrome, artık daha güvenli hale getirilecek. Ayrıca riskli site uyarılarında yüzde 30 daha başarılı olunması hedefleniyor. 

Dünyanın ilk arama motoru olan ve sonrasında şirketleşerek pek çok alanda faaliyet göstermeye başlayan Google, internet tarayıcısı Chrome’u daha güvenilir hale getiriyor. Şirketten alınan bilgilere göre artık kullanıcıların riskli sitelere girdikleri zaman uyarılmaları daha kolay olacak. Böylelikle müşterilerin tam manasıyla güvenli internetten faydalanmalarına olanak tanınacak. Aynı zamanda Chrome, kullanıcılara şifre konusunda da daha fazla bilgi verecek. 

Chrome İçin Çalışmalar Şubat Ayında Başlamıştı

İnternette kullanıcıları rahatsız eden virüs vb. zararlı yazılımların önüne geçmek ve daha iyi önlem almak adına çalışmalar yapan Google, Şubat ayında Chrome güvenlik iyileştirmeleri için işlemlere start vermişti. Şirketin geliştirmelerde sona geldiği ve 2020 itibariyle kullanıcılarına çok daha güvenli bir Chrome hizmeti vereceği gelen haberler arasında. 

Bundan böyle Chrome, güvenmediği sitelerde kullanıcılara defalarca uyarı verecek ve şifre girilmesinin riskli olduğunu belirtecek. Bunun yanı sıra internette riskli siteler Chrome’un ağına daha kolay takılacak ve kullanıcılar siteye ulaşmadan gerekli engellemeler sağlanacak. Böylelikle kişisel bilgiler, kimlik bilgileri vs. üçüncü şahısların eline geçmeyecek. Faaliyetlerini büyük bir özveriyle devam ettiren şirketin ilerleyen dönemde farklı güncellemeler yapabileceği de ifade ediliyor. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı